Україна втратила шанси на перший кошик при жеребкуванні кваліфікації чемпіонату світу з футболу

Україна без шансів на перший кошик

Збірна України з футболу втратила можливість потрапити до першого кошика під час жеребкування кваліфікаційного турніру до Чемпіонату світу 2026 року.

13 грудня 2024 року відбудеться жеребкування кваліфікації до чемпіонату світу для європейських команд, у якому 54 збірні будуть розподілені на 12 груп по 4-5 команд. Вони змагатимуться, щоб визначити 16 європейських збірних, які стануть учасниками мундіалю.

У перший кошик жеребкування потраплять 8 найкращих команд за підсумками розіграшу Ліги націй УЄФА у дивізіоні А, а також 4 збірні, які на момент жеребкування матимуть найкращий рейтинг ФІФА.

Українська команда втратила шанси на потрапляння до першого кошика після проведення жовтневих матчів Ліги націй.

Нагадаємо, що 12 переможців груп отримають безпосереднє квиток на турнір, який відбудеться в Канаді, США та Мексиці з 11 червня до 19 липня 2026 року.

Ще 4 учасники Чемпіонату світу від Європи визначаться у плей-оф, який пройде ​​у форматі "фіналу чотирьох".

До 12 команд, які посідуть друге місце в груповому етапі кваліфікаційного турніру, долучаться 4 найкращі переможці груп Ліги націй УЄФА-2024/25, які не посіли перше чи друге місце в груповому етапі кваліфікації. Ці 16 команд будуть розподілені на чотири шляхи - по чотири команди на кожному.

Гарантовано потраплять до першого кошика під час жеребкування: Франція, Іспанія, Англія, Бельгія, Нідерланди, Португалія, Італія, Німеччина.

Ще 4 збірні визначаться після закінчення групового етапу Ліги націй.

Нагадаємо, 14 жовтня футбольна збірна України зіграла внічию з Чехією в матчі Ліги націй УЄФА (група B). Гра відбулася на стадіоні Tarczyński Arena у Вроцлаві, Польща. Зустріч закінчилася з рахунком 1:1.

Чехія вийшла вперед завдяки голу Лукаша Черва на 18-й хвилині. Але Україна змогла вирівняти рахунок у другому таймі завдяки голу Артема Довбика на 51-й хвилині.