Українська гімнастика подає до суду через незаконний допуск росіян на ЧЄ
Асамблея Європейської гімнастики та позиція України
Як повідомляє Главком: Президентка Української федерації гімнастики та головна тренерка збірної України з художньої гімнастики Ірина Дерюгіна повідомила про важливу подію – Асамблею Європейської гімнастики, яка відбудеться 29 числа. На цій асамблеї планується розгляд питання допуску російських спортсменів до змагань. Ірина Дерюгіна зазначила, що російські спортсмени виступали на Чемпіонаті Європи незаконно, адже з них зняли статус нейтральності.
"Вони не могли взагалі виступати на Чемпіонаті Європи. Їх допустили - це європейська якась авантюра", Ірина Дерюгіна
Крім того, Дерюгіна повідомила про готовність Української федерації гімнастики до активних дій у цій ситуації. "Ми, напевно, єдина федерація, яка дуже активно працює у цьому плані. У нас дуже хороший юрист, який з нами співпрацює вже понад 30 років", - додала вона. Федерація також готує судові позови щодо несанкціонованого допуску російських спортсменів.
Ситуація в Україні та плани гімнасток
Нагадаємо, що у ніч з 14 на 15 червня російські війська вдарили по Києво-Печерській лаврі, зокрема, постраждав Успенський собор, що спричинило пожежу. Пошкоджень зазнали десятки інших пам'яток на території заповідника.
Також гімнастка Таїсія Онофрійчук анонсувала свої плани виступати на Чемпіонаті світу з художньої гімнастики, який відбудеться з 12 по 16 серпня 2026 року у Франкфурті-на-Майні (Німеччина) на арені Festhalle Frankfurt. Вона зазначила: "На Чемпіонаті світу виступатиму з тією ж програмою, що і на нещодавній європейській першості".
Асамблея Європейської гімнастики стане важливим етапом у визначенні подальшої участі російських спортсменів у міжнародних змаганнях, особливо в контексті зростання напруги навколо їх допуску. Дії Української федерації гімнастики, зокрема підготовка судових позовів, демонструють активну позицію країни у протистоянні з ситуацією, що склалася. Це може мати значний вплив на майбутні рішення щодо участі спортсменів з РФ у міжнародних змаганнях.
У контексті активних дій Української федерації гімнастики, важливо також звернути увагу на нещодавнє заяву про блокування участі російських спортсменів з прапорами. Це підкреслює зростаючу напругу навколо теми допуску росіян до міжнародних змагань та реакцію української сторони на ці виклики.
Читайте також

