Українські дрони знеструмили курортну частину окупованого Криму
Атаки сил безпілотних систем на енерговузли
Як повідомляє ХВИЛЯ: Сили безпілотних систем (СБС) з 23 по 24 липня 2024 року здійснили атаки на 19 енерговузлів, з яких 17 розташовані в окупованому Криму, а 2 – на інших тимчасово окупованих територіях, зокрема в Донеччині. Внаслідок цих атак знеструмлено курортну частину Криму. Загальна кількість уражених енергетичних цілей з 1 по 24 липня склала 136.
Уражені підстанції
Дрони СБС уразили кілька підстанцій в Криму, серед яких:
- 110/10 кВ Ялта
- 110/10 кВ Гурзуф
- 110 кВ Гаспра
- 110 кВ Малоріченське
- 110 кВ Веселе
- 110 кВ Коктебель біля Щебетівки
- 110 кВ Судак
- Восход у Феодосії
- Ближні Камиші у Феодосії
- Холодильник у Євпаторії
- Берегове біля Молочного у Євпаторії
- Олексіївка у степовій частині Криму
- Крайнє
- Скворцово
- Глібівка у Внуковому
- Насосна-16 біля Василькового
- Приморський
На Донеччині вимкнено підстанції у Кременівці та Дружбі.
Операцію виконали підрозділи: 414-та бригада Птахи Мадяра, 413-й полк Рейд, 427-ма бригада Рарог, 20-та бригада К-2 та 1-й окремий центр СБС.
Командувач СБС Роберт Бровді (позивний Мадяр) прокоментував: "Кримський рубильник off".
Він також зазначив: "Викурити хробака з півострову. Ялта, Гурзуф, Феодосія, Євпаторія, Судак і т.д." Наприкінці він висловив впевненість у перемозі: "Ми встоїмо. Москва ляже. Крим відгодуємо та відбудуємо".
Перелік уражених підстанцій в Криму включає:
- Ялта
- Гурзуф
- Гаспра
- Малоріченське
- Веселе
- Коктебель
- Судак
- Восход
- Ближні Камиші
- Холодильник
- Берегове
- Олексіївка
- Крайнє
- Скворцово
- Глібівка
- Насосна-16
- Приморський
На Донеччині уражені підстанції: Кременівка, Дружба. Загальний рахунок операції з 1 по 24 липня становить 136 енергетичних цілей.
Ці атаки на енергетичні об'єкти в окупованому Криму свідчать про активізацію бойових дій та використання безпілотних технологій в сучасній війні. Знеструмлення курортної частини Криму може серйозно вплинути на туристичний сезон та економіку регіону. Такі дії також підкреслюють стратегічну мету сил СБС щодо нанесення удару по критичній інфраструктурі противника, що може мати далекосяжні наслідки для контролю над окупованими територіями.
Ці події стали продовженням активних дій українських сил, які нещодавно зуміли вибити 13 електропідстанцій у Криму за добу. Такі атаки на енергетичні об'єкти свідчать про зростаючу ефективність безпілотних технологій у сучасній війні, що може суттєво вплинути на перебіг конфлікту та ситуацію на окупованих територіях.
Читайте також

