Найпопулярніше зараз

Український спорт звинувачує МОК у поверненні росіян на міжнародну арену

Логотип МОК і флаги України та Росії
Наш спорт виступає з критикою щодо рішення МОК щодо участі спортсменів з Росії в змаганнях. Фото: Главком

Стан українського кьорлінгу та міжнародні виклики

Як повідомляє Главком: Олексій Перевезенцев, перший віцепрезидент НОК України та президент Всеукраїнської федерації кьорлінгу, в інтерв'ю розповів про стан українського кьорлінгу, а також про боротьбу з поверненням російських та білоруських спортсменів на міжнародну арену. З початком повномасштабного вторгнення України у 2022 році національна кьорлінгова програма була переміщена до Шотландії. Чемпіонат України з кьорлінгу також проходить в цій країні. Перевезенцев згадує, що у 2012 році Сергій Бубка звертався до нього з проханням навести лад у Всеукраїнській федерації кьорлінгу, тоді ж Україна готувала заявку на проведення зимової Олімпіади-2022.

Збірна України з кьорлінгу отримала ліцензію на юнацькі Олімпійські ігри 2024 року, які відбудуться в Канвондо. Однак на юнацькій Олімпіаді-2024 українська команда здобула одну перемогу та зазнала чотирьох поразок. Олексій Перевезенцев зазначив:

“Ми нашу національну кьорлінгову програму перемістили з початком повномасштабної агресії в 2022 році в Шотландію.” - Олексій Перевезенцев

Міжнародна політика та участь спортсменів

У світлі міжнародної політики, World Curling допустив до змагань спортсменів з Росії та Білорусі віком до 21 року. Однак російські юніори не отримали візи для участі у Чемпіонаті світу в Канаді. Дмитро Свищев, керівник російської федерації кьорлінгу, підпадає під санкції США, ЄС, Великої Британії, Канади, Австралії, Швейцарії та України. Міністр спорту Росії Михайло Дегтярьов також є президентом Олімпійського комітету Росії. Перед Олімпіадою-2024 було допущено 15 росіян і 16 білорусів, а МОК найняв міжнародну компанію для перевірки спортсменів. Перевезенцев зазначив:

“Ми позбавляємо російських спортсменів права на можливість реалізуватися.” - Олексій Перевезенцев

МОК відзначав, що інформація від України була ґрунтовнішою, ніж та, яку надала спеціально найнята компанія. У 2022 році відбувся візит президента МОК Томаса Баха до України. Кірсті Ковентрі, очільниця МОК, висловила надію, що знайде час для відвідування України. 22-25 червня відбудеться чергова сесія МОК, де можуть бути обговорені питання, пов'язані з участю російських та білоруських спортсменів у міжнародних змаганнях.

Олексій Перевезенцев також є співавтором книги "М'яка сила спорту", що вийшла у 2024 році. Вибори президента НОК України заплановані на 2025 рік. Олімпійські ігри 2026 року пройдуть у Мілані, а 2028 року – в Лос-Анджелесі. Варто зазначити, що перші кіберспортивні Олімпійські ігри в Ер-Ріяді були скасовані, а юнацькі Олімпійські ігри 2025 року мають відбутися в Дакарі, Сенегал.

Ситуація з участю російських та білоруських спортсменів у міжнародних змаганнях залишається напруженою, оскільки багато країн і спортивних федерацій продовжують виступати проти їхнього повернення на арену через агресію цих країн. Цього року Україна активно працює над зміцненням своєї спортивної позиції на міжнародній арені, зокрема через участь у юнацьких Олімпійських іграх та підтримку молодих спортсменів. Важливі рішення, які можуть бути ухвалені на черговій сесії МОК, можуть суттєво вплинути на майбутнє міжнародного спорту в контексті геополітичних змін.

Читайте також

Реклама