Українців продовжать евакуювати з Афганістану після 31 серпня

Евакуація українців з Афганістану продовжиться після 31 серпня. Про це повідомило Міністерство закордонних справ України.

"Маршрути повернення українців можуть бути скориговані в залежності від розвитку ситуації в аеропорту Кабула", - речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.

За його словами, ризики безпеки в країні продовжують зростати.

"За останні кілька днів МЗС і посольство України в Таджикистані спостерігають нову хвилю запитів про евакуацію з Афганістану. Зараз посольство уточнює дані людей, їх кількість, місце знаходження та підтримує з ними зв'язок", - повідомив Ніколенко.

Він зазначив, що при першій можливості всі громадяни, які повідомили про себе українському посольству в Таджикистані, отримають інструкції щодо подальших дій.

"Важливий момент: будь-які публічні нагнітання емоцій навколо евакуації шкодять роботі, створюють ризик як для тих, хто хоче виїхати, так і тих, хто хоче їм в цьому допомогти. Працюємо 24/7 і нікого не залишимо напризволяще", - зазначив речник.

Україна вже організувала в безпрецедентно складних умовах шість евакуаційних рейсів, які вивезли понад 650 осіб. Це один з найвищих показників успішних операцій серед іноземних держав, громадяни яких потребують допомоги в Афганістані.

Наразі США закінчили свою місію в Афганістані опівночі 31 серпня: їх військові покинули країну. Раніше повідомлялося, що Рада Безпеки ООН прийняла резолюцію по Афганістану. У ньому талібів закликають не заважати мирній евакуації.