Україні загрожує заразний індійський штам коронавірусу, — НАН

Небезпечніший штам COVID-19 може прийти в нашу країну з Росії, де близько чверті всіх випадків — індійської "дельти"

Представники Національної академії наук України, Київського національного університету ім. Тараса Шевченка та Вінницького національного університету представили результати аналізу даних щодо поширення індійського штаму коронавірусу в Україні та Європі.

Результати були опубліковані на сайті НАНУ, повідомляє INKORR.com

Згідно з дослідженням, індійський штам "Дельта" швидко поширюється в Португалії, Росії та Великобританії. Вчені окремо роблять акцент на тому, що в Британії вірус заражає людей незважаючи на 60% вакцинації населення. Але зараз рівень смертності не росте, коронавірус заражає молодь і населення, яке не отримало вакцину.

Виходячи з цього, в НАН прогнозують, що нова хвиля коронавірусу може початися зі сходу України. Для відстрочки поширення вірусу, потрібно зараз посилити контроль між Україною і перерахованими вище країнами. Зараз частка індійського штаму коронавірусу в Україні невідома. Якщо контролю не буде, то нова хвиля може стати вищою, ніж попередні, особливо за рівнем завантаженості на медустанови.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Ізраїль скасував масковий режим у громадських місцях

Частка індійського штаму Частка індійського штаму

Загалом рівень захворюваності в Україні схожий з європейським. Крім Британії та Португалії ситуація у всіх країнах стає кращою.

Кількість нових випадків в Європі на 1 млн населення Кількість нових випадків в Європі на 1 млн населення

Індійський штам коронавірусу на 60% заразніший, у 2,26 рази частіше призводить до госпіталізації, а також в 1,45 рази частіше призводить до реанімації. Але, згідно з останніми дослідженнями, ефективність вакцинації переважно зберігається.