Ультрафільтрація як метод очищення води

Ультрафільтрація води - це один із способів очищення води, при якому вода під тиском продавлюється крізь спеціальну мембрану. Вона забезпечує високу якість очищення вод поверхневих джерел, очищення брудної води, очищення питної води, зворотній і технологічної води з мінімальними експлуатаційними витратами.  Якщо оглянутися назад, то дізнаємося, що великі промислові установки ультрафільтрації вперше почали вводитися в експлуатацію в кінці ХХ століття. Сьогодні по всьому світу працюють сотні таких станцій. Щорічний сумарний приріст обсягів води, обробленої методом  ультрафильтрации, становить приблизно 25%. 

Як відомо,  стандартні модулі ультрафільтрації забезпечують видалення бактерій і вірусів на рівні не менше 99,99%, показуючи високу технологічну та санітарну надійність даного методу очищення питної води. Якщо порівнювати з традиційними методами дезінфекції води (ультрафіолетове знезараження, хлорування, озонування, дозації діоксиду хлору тощо), то при ультрафільтрації відбувається фізичне усунення мікроорганізмів з води.   Сьогодні в усьому світі існує реальна проблема з нестачею питної води. Ріки висихають, стають мілководними, колодці та джерела зникають. Люди все більше споживають воду як для побуту, так і для промислових цілей. Тому світові тенденції спрямовані на повторне використання та очищених стічних вод. Вигідніше не скидати їх у відкриту водойму, а направляти після обробки на ультрафільтрацію, для промислового використання. Це знижує техногенне навантаження на водойми господарсько-питного призначення. Ультрафільтраційна обробка стічних вод дозволяє підвищити ступінь використання води. Для цих цілей застосовуються ультрафільтраційні фільтр-преси, що забезпечують механічне зневоднення осадів.

Якщо ж говорити про використання питної води для населення, то кожна людина намагається забезпечити її максимальне очищення. Мешканці встановлюють вдома різноманітні фільтри або купують вже очищену воду в пляшках.  Про це знають виробники питної води, тому в незалежності від чистоти джерельної води, при її розливі в бутлі фільтр тонкого очищення води обов'язковий. Як правило, для цієї мети застосовують механічний фільтр картриджного або мішечного типу. Однак, така механічна очистка води не дозволяє отримати необхідний ступінь фільтрації. Освітлення води методом ультрафільтраї - це дуже перспективні методи поліпшення якості води (природних вод). Як правило, ультрафільтрація використовується в комбінації з іншими фільтрами для води і здійснює її фінішну очистку.

 

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

106