В Донецьку вбито ватажка "ДНР" Олександра Захарченка: Все, що відомо на цей момент

У Донецьку вбили ватажка "ДНР" Олександра Захарченка. Як повідомляє Mash, це вже підтвердила прес-секретар Захарченка Олена Алексєєва, при цьому оголосивши про прес-к3онференцію, яка запланована найближчим часом.

Розбираємося, що відомо на цей момент. 

- Олександр Захарченко дістав смертельне поранення при вибуху в кафе "Сепаратист" у центрі Донецька. За даними джерел російського Life, він помер у лікарні.

- За даними джерел російських ЗМІ, у вбивстві Захарченка підозрюють одного з його охоронців, який зник з місця вибуху. Повідомляється про перекриття всіх пропускних пунктів на лінії розмежування "для розшуку підозрюваного".

- У "ДНР" заявили про затримання "українських диверсантів" за підозрою у вбивстві Захарченка. Кількість "диверсантів" поки не уточнюється. Офіційно це все звучить "затримані українські диверсанти і пов'язані з ними особи". Джерела 112.ua в СБУ цю інформацію не підтверджують.

- Унаслідок вибуху поранення дістали ще кілька людей, у тому числі так званий "міністр доходів і зборів" "ДНР" Олександр Тимофєєв ("Ташкент"). За даними "РБК", він перебуває в реанімації.

- Російське МЗС звинуватило у смерті Захарченка "київський режим". 

"Є всі підстави вважати, що за вбивством стоїть київський режим, який не раз використовував такі методи усунення інакомислячих і неугодних", - зазначила офіційний представник РФ Марія Захарова.

- У СБУ заявили, що є підстави вважати, що "смерть Захарченка може бути результатом внутрішніх кримінальних конфліктів серед бойовиків, насамперед пов'язаних з перерозподілом віджатого бізнесу протягом 2014-2018 років". "Але ми не виключаємо і спроби російських спецслужб усунути досить одіозну фігуру, яка, за наявною у нас інформацією, заважала росіянам. За нашими даними, за цим вибухом стоять або бойовики, або російські спецслужби".

- Російський телеканал "НТВ" з посиланням на інформацію ЗМІ повідомляє про те, що причиною смерті Захарченка стало "важке поранення в голову, несумісне з життям".