В Україні скасовували графіки відключень на 30 жовтня
В Україні тимчасово скасували погодинні відключення електроенергії, які ввели вранці 30 жовтня після масованої ракетно-дронової атаки РФ по енергетичних об’єктах. Про це повідомило Міністерство енергетики.
Водночас там попередили: ситуація нестабільна, і графіки можуть повернутись протягом доби.
Яка ситуація з електрикою в Україні 30 жовтня
За даними Міненерго, удар став уже третім по енергосистемі за місяць. Вночі енергетики вимушено застосували аварійні вимкнення, щоб утримати мережу від розбалансування. Станом на ранок від погодинних графіків відмовилися по всій країні, але обмеження для промислових споживачів у низці областей діятимуть до 19:00.
Окремі регіони досі залишаються без світла, зокрема у Вінницькій, Дніпропетровській та Запорізькій областях тривають аварійні роботи. «Укренерго» наголошує: обсяги ушкоджень значні, фахівці працюють безперервно.
Рекомендації українцям
Енергетики попросили громадян економно використовувати електрику, особливо у вечірні години. Найбільше навантаження очікується з 14:00 до 22:00, тому просять не вмикати водночас потужну техніку.
Ключові деталі ситуації з електрикою 30 жовтня
-
погодинні відключення скасовані по всій країні;
-
ризик їх повернення протягом доби залишається;
-
до 19:00 діють ліміти для промспоживачів у деяких областях;
-
найбільше відключень у Вінницькій, Дніпропетровській, Запорізькій;
-
енергетики радять економити електроенергію у пікові години.
У ніч на 30 жовтня РФ масовано вдарила по українських енергооб’єктах. Атака стала третьою за місяць і змусила операторів терміново застосовувати аварійні відключення. Енергосистема тримається, але працює під постійним тиском та ризиком повторних ударів.
Читайте також

