В Україні через брак газу припинять роботу навчальних закладів

Заняття в школах і вузах призупинять до 6 березня

В Україні внаслідок нестачі газу, викликаної діями російської компанії "Газпром", припинять роботу навчальних закладів. Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик, передає кореспондент РБК-Україна. За словами Насалика, в результаті браку газу в країні запроваджено національний план дій.

"Сьогодні вранці о 10:00 я провів селектор з усіма ОДА. На сьогоднішній день ми працюємо в штатному режимі. План дій, починаючи з сьогоднішнього дня, передбачає переведення генеруючих компаній з газу на мазут - це дасть нам можливість заощадити близько 15-20 мільйонів кубів газу на добу. Щоб впровадити це рішення, міністерство звернулося в Європейський секретаріат і поінформувало, що протягом 5 днів, а саме на такий термін введено національний план дій, ми будемо використовувати мазут", - заявив Насалик.

Він також зазначив, що кризовий штаб рекомендував припинити навчання в школах, дитячих садках і вузах до 6 березня включно. Крім того, штаб закликав об'єкти виробництва переглянути план дій в цілях економії газових ресурсів. Нагадаємо, раніше повідомлялося, що дисбаланс газу в Україні через дії "Газпрому" досягає 20 млн куб. м на добу. Російська компанія знизила тиск газу в трубопроводах, чим ускладнила транзит до країн Європейського союзу.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!