В Україні можуть з'явитися субсидії на покупку електрокарів

В Україні хочуть полегшити процедуру придбання електромобілів. З 2022 року держава компенсуватиме відсотки з лізингу екологічно чистих авто.

На думку заступника голови Офісу президента України Ростислава Шурми, це дозволить стимулювати «зелену» трансформацію у країні.

Наприклад, у Німеччині, де покупка 70% авто - це лізинг за відмінними відсотковими ставками - від 0,5 до 1,5%. На сьогоднішній день в Україні водії сплачують за ставкою 12-17%.

Вже у другому кварталі цього року держава знизить відсотки для тих, хто зупинить свій вибір на електрокарах. Поки що програма триватиме два роки, і згодом може поширитися на виробників, які почнуть збирати екологічно чисті авто в Україні.

У 2021 році українці придбали рекордну кількість електрокарів. Всього було зареєстровано 8641 транспортний засіб. Статистика показала, що це на 18,9% більше, ніж у 2020 році. Так, найпопулярнішим електрокаром виявився Nissan Leaf — їх можна часто побачити як таксі, а їхня ціна та економія на бензині підкуповує багатьох українців.

Також популярністю користуються і автомобілі Ілона Маска – Tesla Model 3. Їх зареєстрували в Україні 827 громадян.