Верховний Суд пояснив: трудової книжки недостатньо для страхового стажу
Рішення Верховного Суду України щодо призначення пенсії
Як повідомляє ХВИЛЯ: Верховний Суд України у справі №300/8132/23 зазначив, що наявність запису в трудовій книжці не є автоматичною підставою для зарахування періоду роботи до страхового стажу при призначенні пенсії. Це рішення стало наслідком розгляду справи, у якій Пенсійний фонд скасував рішення про призначення пенсії, враховуючи роботу особи на підприємстві "Мішель" у 1992-2003 роках.
Підприємство "Мішель" було ліквідовано у 2002 році, а запис про звільнення у трудовій книжці був датований 2004 роком. Важливим фактором у цій справі стала відсутність ідентифікаційного коду на печатці та даних у системі персоніфікованого обліку. Незважаючи на те, що суди попередніх інстанцій підтримали позивача, Верховний Суд частково став на бік Пенсійного фонду, підкреслюючи, що трудова книжка не є достатньою підставою для підтвердження страхового стажу.
Важливість документального підтвердження
Це рішення Верховного Суду підкреслює важливість документального підтвердження страхового стажу при призначенні пенсії, а також необхідність дотримання встановлених норм та процедур. Воно може мати вплив на подібні справи, що стосуються пенсійних прав осіб, адже суд визнає, що недостатність документів може призвести до відмови в призначенні пенсії, навіть якщо особа має записи про свою працю в трудовій книжці.
Читайте також

