Відмінності монокристалічних та полікристалічних сонячних батарей

Які сонячні батареї краще - монокристал або полікристал?

Це питання часто задають прихильники альтернативної енергії. Незважаючи на те, що конструктивно вони відрізняються досить сильно, але принцип дії їх абсолютно однаковий. При виборі варто звертати увагу на ряд чинників, серед яких: область застосування, поведінку осередків, вартість, потужність, якість і особливості батареї.

Сонячна батарея являє собою конструкцію послідовно підключених фотоелементів, які є основною складовою батареї. Вони служать для перетворення енергії сонця в електричну енергію. Даний процес заснований на такому явищі, як фотоефект. По своїй фізичній суті фотоелементи - не що інше, як напівпровідники.

Монокристалічні і полікристалічні сонячні батареї Основні особливості сонячних батарейНа сьогоднішній день існують кілька основних типів батарей з різною структурою фотоелементів. Монокристалічні батареї виготовляються з кремнієвих цільних кристалів і відрізняються:

  • ефективністю - відносно високий ККД (до 20%) отримання електроенергії з енергії світла;
  • однорідністю структури монокристала, що виключає появу дефектів; старіння осередків за чверть століття знижує ефективність батареї приблизно на 20%;ефективна робота батареї при мінусових температурах;
  • значною вартістю батареї через складність технологічного процесу і дорожнечі якісного кремнію.

Полікристалічні батареї виготовляються зі спресованих кристалів різних фракцій і форм:

  • батареї з полікристалів мають меншу ефективність - коефіцієнт перетворення енергії становить 0,16;з
  • мішана структура полікристалів через використання великої кількості кристалів неоднорідну структуру і сумішей на основі кремнію можуть викликати різні дефекти в конструкції фотоелемента;
  • ефективна робота в хмарну погоду;
  • старіння осередків за чверть століття знижує ефективність батареї приблизно на 30%;вартість полікристалічних батарей набагато нижче, ніж у полікристалів через невисоку собівартість матеріалу, що використовується у виробництві
  • Різниця за зовнішнім виглядом

Осередки монокристалів схожі своєю формою на квадрат із закругленими краями. Такий вид визначається технологією виробництва і структурою кристалів. Рівномірна структура монокристалів пояснюється правильної форми заготовки.

Полікристалічні осередки мають рівну квадратну форму, які в процесі виробництва, нарізаються з призматичних заготовок. Неоднорідна поверхня полікристалічних батарей пояснюється структурою полікристалів кремнію. Відмінності між монокристаллическими і полікристалічний сонячними батареями

Структура монокристалів і полікристалів розрізняються щільністю заповнення, при цьому полікристал охоплює всю площу батареї, а монокристал залишає незаповнені ділянки.

Беручи до уваги властивості сонячних батарей, проаналізувавши ринок даної категорії товарів, робимо висновок про те, що монокристали якісніше і надійніше в експлуатації, а до переваг полікристалів варто віднести вартість, яка менше в середньому на 10-15%.

Тому, вибираючи між полікристалом і монокристалами, потрібно спочатку розуміти, в яких умовах вони будуть застосовуватися, чи існують обмеження по площі, яка потужність і напруга на виході вам потрібні, а також яким бюджетом маєте в своєму розпорядженні.

Більш детальну інформацію можна знайти тут