Війна в Україні триватиме, доки Росія не зрозуміє неможливість перемогти - Каллас

Прем'єр-міністр Естонії Кая Каллас заявила, що війна РФ проти України триватиме доти, поки Росія не зрозуміє, що вона не може здобути перемогу, а тому важливим є продовження підтримки України та надання їй усього, що вона потребує.

Про це вона сказала в інтерв’ю австрійській газеті Der Standard.

"Війна все ще триває. Ми не повинні потрапляти у різні розставлені пастки. Помилково вважати, що війну можна виграти швидко. Росія готується до тривалого періоду війни. Війна триватиме доти, доки Росія не зрозуміє, що не може перемогти", - прокоментувала Каллас питання про те, чи буде 2024 рік вирішальним в долі України.

За словами прем'єрки Естонії, одна з пасток полягає в тому, що "про мир можна домовитися". "Якщо ми погодимося на захоплення територій, то потреби Росії будуть задоволені. Це неправда, що після цього все раптом стане мирним", - вважає Каллас.

Ще одна пастка пов’язана зі страхом та побоюванням "більшого провокування" Росії. "Існує також пастка страху. Росія грає з ним. Четверта пастка полягає в нас самих - якщо ми скажемо, що наші заходи лише ще більше спровокують росіян. Все відбувається навпаки. Росію провокує слабкість, а не сила", - зазначила естонська прем’єрка.

Вона наголосила, що вирішальним питанням на війні є наявність достатньої кількості боєприпасів.

"Саме тому ми вирішили надати один мільйон артилерійських снарядів. Коаліція у форматі "Рамштайн" має у 13 разів більший бюджет, ніж Росія. Ми сильніші, але ми повинні допомогти Україні захистити себе і дати їй те, що вона потребує. Ми маємо вірити в перемогу України, а не в те, що Росія так чи інакше переможе. Росія хоче, щоб ми вірили, що Україна не може перемогти, аби ми перестали її підтримувати", - переконана прем'єрка Естонії.

Джерело: Укрінформ