Найпопулярніше зараз

ВПО похилого віку: чому 800 тисяч українців потребують окремого підходу

Старий чоловік зі стетоскопом
Літні переселенці: важливість індивідуальних рішень для 800 тисяч українців

Необхідність окремого підходу до соціального супроводу ВПО

Як повідомляє Главком: Голова Асоціації прифронтових міст та громад Ігор Терехов висловив думку про необхідність окремого підходу до соціального супроводу літніх внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Зокрема, Асоціація запропонувала механізм створення системи супроводу, а також встановлення на національному рівні Дня внутрішньо переміщених осіб 25 лютого.

Згідно з даними, близько 19% внутрішньо переміщених осіб становлять люди віком 60 років і старше, що налічує понад 800 тисяч осіб. Ігор Терехов підкреслив, що

“внутрішньо переміщені особи похилого віку потребують окремого підходу. Для них необхідно розвивати адаптоване житло, мобільні мультидисциплінарні команди, денні центри, соціальну адаптацію та адресний супровід.”

Пропозиції Асоціації

Пропозиції Асоціації передбачають ряд заходів. Зокрема, механізм супроводу включає:

  • первинну оцінку потреб;
  • допомогу з житлом;
  • доступ до медицини та соціальних сервісів;
  • інтеграцію в життя громади через денні центри та клуби.

Одним із рішень також може бути запровадження на національному рівні "єдиного маршруту ВПО", який передбачає синхронізацію виплат і послуг, акцент на працевлаштуванні та запровадження інституту соціальних менеджерів.

Ігор Терехов також зазначив, що

“п'ять років - достатній горизонт, щоби зробити все необхідне для того, аби в статусі внутрішньо переміщеної особи більше не було потреби. За цей час люди мають або повернутися в безпечні громади, або повноцінно інтегруватися там, де вони живуть сьогодні - з роботою, житлом і впевненістю у завтрашньому дні.”

Асоціація пропонує закріпити дату 25 лютого як День внутрішньо переміщених осіб на наступні 5 років, що, на думку її представників, сприятиме підвищенню обізнаності про проблеми цієї категорії населення.

З огляду на зростаючу кількість внутрішньо переміщених осіб в Україні, особливо серед літніх людей, ініціативи Асоціації можуть стати важливим кроком у вирішенні їхніх соціальних потреб. Встановлення Дня внутрішньо переміщених осіб може не лише підвищити рівень обізнаності суспільства про їхні труднощі, але й сприяти більш ефективному залученню ресурсів та підтримки з боку держави та громадських організацій. Це може допомогти у створенні структурованої системи, що забезпечить належний рівень життя для людей, які опинилися в складних життєвих умовах.

Читайте також

Реклама