Як обрати пилосос?

Кожна господиня ретельно стежить за станом квартири. Особливо за чистотою підлоги. Адже саме на ній найбільша кількість бактерій, бруду, пилу. Не усім вдається підтримувати підлогу в ідеальному стані. Діти, домашні тварини – постійно смітять. Вологе прибирання із ганчіркою в руках – метод, яким користувалися жінки у 40-50ті роки. Після нього підлога залишається ще довго мокрою, що шкодить покриттю. Миття підлоги шваброю також має свої недоліки – залишаються розводи від миючого засобу. Використання пилососу зекономить час на прибирання, забезпечить довготривалу чистоту, збереже покриття підлоги. 

Нажаль більшість жінок не можуть вирішити, який пилосос краще обрати. Спробуємо розповісти про види пилососів, їх застосування, на що звертати уваги при придбанні. Розвіємо міф про те, що пилосос ціна якого вища завжди краще за дешевшу модель.

Пилососи для прибирання квартир можуть бути двох типів, для сухого або вологого прибирання із мішком або аквафільтром  Вони можуть мати різну потужність, вагу та розміри. Вертикальні пилососи відрізняються від стандартних компактністю та вагою, але мають невелику потужність та занадто шумні.

250-300 Вт  - це необхідна потужність всмоктування пилу, як із паркету, ламінату, килимового покриття із невеликим ворсом. Якщо у квартирі є домашні тварини, то краще купувати пилосос від 350 Вт. Варто звернути увагу, що в пилососах із мішками потужність знижується при його наповненості. Також чим вища потужність всмоктування пилу і менша кількість споживання електроенергії тим дорожче пилосос.

В залежності під типу пилозбірника розрізняють: пилососи з мішком та без мішка. Мішок в пилососа може бути паперовим та тканьовим. Пилососи без мішка є з циклонним фільтром та аквафільтром.  Паперові мішки зручні тим, що одноразові. Після прибирання господиня не вступає в контакт з пилом. Але такі мішки не утримують дрібні частинки пилу, на відміну від тканьових. Тканьові мішки багаторазові, утримують більше пилу, але після кожного прибирання їх необхідно прати вручну. У пилососах з циклонним фільтром пил збирається у спеціальну пластикову ємкість, пресується та викидається. На сьогоднішній день цей вид пило збірника вважається найкращим. Пилосос з аквафільтром має великі габарити, важко чиститься, але забезпечує гігієнічність у помешканні краще ніж інші види.

Що стосується комплектації пилососів, то перед покупкою варто визначитися, які поверхні прибиратимете. Загальна комплектація складається із насадки підлога-килим, насадка для щілин та насадка для пилу. Можливий варіант вміщення турбощітки, наявність спеціальної смужки для збору шерсті домашніх тварин або ультрафіолетова пластина, яка проводить антибактеріальне прибирання.

Таким чином, обираючи пилосос необхідно чітко визначити тип поверхні прибирання, обрати тип пило збірника та обрати комплектацію. 

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!