Як підготуватись до святкування Нового Року

Незабаром випаде сніг, почнуться Новорічні приготування: складання меню,вибір святкового одягу, купівля подарунків. Діти вірять у дива і з нетерпінням чекають цього свята цілий рік. Кожна сім’я вірить у новорічну казку і має свої традиції, які розвивають дітей. 

Для формування особистості дитини психологи надають певні роз’яснення щодо процесу приготування та святкування дитиною Нового року.

Перше і головне питання, яке турбує батьків: чи варто формувати віру у дитини в Діда Мороза?

Вірити в Святого Миколая Угодника, звичайно, простіше і природніше для християнина. Саме він є прообразом сучасного Дідуся. Віра в справедливого, доброго, могутнього, всезнаючого і всюдисущого мудрого діда створює умови для розвитку поваги до старших і до суспільства, для формування віри у вищу справедливість, в чудо. Діти рано розуміють, що Дід Мороз - це не реальна людина, а сутність іншого порядку, чарівна чи духовна, в залежності від сімейних традицій. І тут важливо не упустити момент, коли варто поговорити з дитиною про те, що таке ритуал, новорічна театралізація, яку роблять самі люди, для створення атмосфери свята, і що таке справжнє диво, в яке вірять не тільки діти, а й дорослі. Тоді дитина охоче буде підігравати Дідусеві і навіть сама захоче виступати в ролі його помічника в створенні атмосфери свята та добра для своєї родини і для молодших дітей.

Чим може бути корисна традиція прикрашання ялинки?

По-перше, як будь-яка традиція, згуртовує сім'ю. Спільна прикраса дерева - це заняття, яке об'єднує членів сім'ї. Важливо із задоволенням і не поспішаючи прикрашати дерево. Кожен член сім'ї, і навіть дитина, повинен мати можливість брати участь в цьому, і тоді ця традиція дійсно стає гуртуючої.

По-друге, якщо ялина Різдвяна, то вона є носієм духовних смислів. Дитина, сама прикрашаючи ялинку, в черговий раз осягає сенс свята.

 По-третє, багато мам використовують оформлення ялинки в пізнавальних цілях, для вивчення кольору, геометричної форми, розміру іграшок.

По-четверте, оформлення новорічної ялинки сприяє формуванню естетичних смаків та мистецьких здібностей.

По-п'яте, якщо в сім'ї використовуються старовинні іграшки, ще ті, що вішали на ялинку прабабусі та бабусі для маленьких мами і тата, то звичайно це дає відчути дитині зв'язок з поколіннями своєї сім'ї. Людина, яка росте знаючи про своїх предків, відчуваючи їх спадщину, схожа на стійке дерево, з надійними корінням. 

Для чого дітям потрібні новорічні костюми?

У костюмі дитина може відчути себе кимось іншим. Приміряти роль. Свято дає йому можливість перевтілення. Дівчинка може побути принцесою, а хлопчик принцом. Новорічний одяг для немовлят перетворює маля у янголятко, зайчика, гномика, дозволяє малечі відчути причетність до свята. Костюми тварин дають можливість малюкам пограти в швидкого зайчика, страшного вовка, хитру лисицю, ласкаву кішечку або поривчастого тигреня. Діти вибирають саме той образ, який вони хотіли б приміряти на себе і чиї якості, хотіли б зобразити.

 Чи дозволяти дитині зустрічати Новий рік з дорослими?

Діти повинні спати о 12 годині. Кожна сім'я вирішує сама. Є сім'ї, де діти з ранку біжать до ялинки і виявляють там разом з початком нового року подарунки. І це дуже хороша традиція. А спільне святкування корисно тим, що дитина відчуває себе частиною сім'ї. Його не відправляють спати одного в кімнату, поки всі шумлять, його залишають за загальним столом. Навіть якщо він засне завчасно на руках у рідних або на дивані, він засне щасливим, відчуваючи свою причетність до свята.

Крім того варто максимально включити дітей в підготовку до Нового року: важливо, щоб свято було не «для дітей», а «разом з дітьми»! Варто прислухатися до ідей дитини і допомагати їх втілювати: добре, якщо дитина відчує, що він сам, власними руками, створює в будинку казковий настрій для себе і оточуючих - готуючи святковий стіл, прикрашаючи будинок, заготовлюючи подарунки і придумуючи новорічні вистави.

Отже, нехай новорічні свята залишаться в пам'яті ваших дітей чудовими, іскристими і теплими спогадами про щасливе дитинство в колі люблячої родини.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

5