Як правильно вибрати морозильну камеру?

Холодильник з морозильною камерою є в кожному будинку, а ось окремий морозильник - прилад досить специфічний. Однак якщо вам потрібно зберігати велику кількість заморожених продуктів, наприклад, якщо ви робите заготовки на зиму, то без цього диво-агрегату вам не обійтися! Отже, на що потрібно звертати увагу при покупці та які бувають морозильные камеры?

1.  Визначаємося з установкою.

Розрізняють 2 варіанти:

  • Стандартний варіант з вертикальною установкою.
  • Морозильна камера з горизонтальною установкою.

Вертикальні морозильні камери з дверцятами попереду дуже нагадують зовні звичайні холодильники. Моделі з верхньої дверцятами зазвичай витягнуті в ширину і називаються морозильними камерами. Принципової різниці між ними немає, все залежить від ваших уподобань і наявності вільного місця.

2.  Визначаємося з розміром

Найбільш критичним параметром є ширина морозильника. Варто заздалегідь продумати, в якому місці ви розмістите пристрій і чи вистачить там вільного простору.

Вузькі морозильники шириною до 55 см гарні своєю компактністю - для них знайдеться куточок практично скрізь.

Моделі шириною від 56 до 65 см найпоширеніші. Вони являють собою оптимальний баланс компактності і місткості приладу.

Серед більш широких морозильників зустрічаються як вертикальні камери, так і скрині. Втім, товщиною не менше 90 см зазвичай мають тільки скрині.

До речі, на відміну від холодильників, для морозильних камер важлива і висота, так як іноді їх розташовують під стільницями. Висоту до 160 см мають компактні камери та морозильні скрині. В цілому, це найбільш популярна категорія морозильників. У більш високих моделей підвищена місткість.

Внутрішній об'єм морозильника - теж дуже значущий параметр, так як від нього залежить, скільки ж продуктів поміститься всередині. Тут вам варто орієнтуватися виключно на власні потреби: кількість осіб в сім'ї, обсяги заготівель тощо. Більшість моделей мають середній об’єм від 130 л.

Компресори відрізняються за принципом роботи і ефективності. Стандартний періодично включається і відключається, тоді як інверторний працює постійно, однак гнучко регулює потужність, підтримуючи температуру на заданому рівні. Через відсутність циклу включення-виключення інверторний двигун економічніший і довше служить. Крім того, він менше шумить.

3.  Звертаємо увагу на додаткові особливості

Окремі морозильні камери мають додаткові функції, які не впливають на роботу, але роблять експлуатацію приладу куди більш зручною. Розповімо про деякі з них.

  • Система No Frost

Полегшує догляд за морозильником, позбавляючи від необхідності його розморожувати. Іній просто не утворюється. Однак навіть такий пристрій треба своєчасно відключати від мережі для гігієнічного очищення. Втім, це значно швидше і простіше, ніж процес розморожування.

  • Наявність дисплея

Дисплей, що відображає інформацію про налаштування та стан морозильника, може розташовуватися всередині або зовні, на дверцятах. Він робить управління більш наочним і простим, а також дозволяє швидко помітити, якщо параметри з якоїсь причини зіб'ються.

  • Світлодіодна підсвітка

LED-лампи куди більш економічні, ніж звичайні, а світять набагато яскравіше. Плюс вони практично не виділяють тепла, що в морозильній камері особливо важливо.

  • Режим суперзаморожування

Корисний, коли треба дуже швидко знизити температуру продуктів. Наприклад, така «ударна» заморозка використовується при заготівлі ягід, тому що при цьому зберігається максимум їх корисних і смакових властивостей.

  • Льдогенератор

Цікава функція, що дозволяє завжди мати під рукою велику кількість льоду для напоїв. Стане в нагоді, якщо ви тримаєте заклад громадського харчування або просто любите робити коктейлі.

Отже, обирайте свою морозильну камеру зважаючи на вищенаведені параметри.