Як створити гарний газон на земельній ділянці

Газон найкращий спосіб утримання поверхні ґрунту для садових територій, стадіонів, дитячих майданчиків. Повсюдне поширення газонів зробило затребуваним різні рулонні види газонних насаджень, які монтуються на схил або рівну поверхню в готовому (вирощеному) вигляді. Однак найбільш довговічний, красивий і густий газон можна отримати тільки посадкою трави, яку можна купити в Інтернет магазині https://parcel.com.ua/seed/.

Посів газонної трави восени є найбільш підходящим часом проведення робіт, оскільки дозволяє газону сформувати хорошу кореневу систему, перезимувати без вимерзання і сформувати густе зелене покриття на наступний сезон.

У сфері рослинництва посадки будь-яких рослин рекомендується проводити в осінній період. Чому?

Осінній період характеризується наступними факторами:

ґрунт: вологий і теплий. У такому ґрунті коренева система рослини розвивається прискорено, формуючи потужні розгалуження. Осінній посів газонної трави дозволяє отримати густу мочку коренів, що забезпечують якісне харчування рослин. У результаті навесні виростає щільний трав'яний килим поверх земляного покриву. Стійкість до висихання у газону, посіяного восени, вище, ніж у весняних посадок, що вимагають більш частого поливу.

Повітря: прохолодне і вологе. У такому повітрі зелена частина трави не випаровує так багато вологи, як влітку або навесні. Газонна трава спрямовує свої зусилля на формування коренів, а не на зайве випаровування вологи для літнього охолодження.

Посадка газонної трави виконується в попередньо вирівняного і очищеної ґрунтової поверхні. Підготовка поверхні складається з наступних етапів:

  • Визначаються і обмежуються краї газону (встановлюються бровки, укладаються доріжки).
  • З ґрунту видаляються (вириваються з коренем) всі наявні бур'яни.
  • Поверхня вирівнюється.
  • Грунт перекопується і накочується катком.

Газонна трава висівається у відкритий грунт відповідно до зазначеної на упаковці нормою. Гарний газон буде сформований з рівномірно висадженого насіння. Для рівної сівби поле розмічають на квадрати стороною 1м (ділять на смуги, потім на квадрати). Потім відміряють необхідну кількість насіння і ділять на кількість квадратних метрів на майбутній газонній ділянці. Посів кожного квадрата проводиться окремо. При цьому насіння, призначене для 1м2, ділять на дві купки, одну частину розкидають по квадратному метру в поздовжньому напрямку, а другу - в поперечному.

Після сівби насіння загрібають граблями, закладаючи в землю неглибоко (на 2-3 мм), і поливають водою.

Для проростання трав'яних рослин і підтримки їх в густому стані необхідний вологий грунт. У міру досягнення газоном висоти 6-7 см, проводиться стрижка, яка є основою формування красивого газонного покриття.

 

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Facebook, Instagram, Telegram. Будь з нами!