Як вибрати ресторан для зустрічі?

Життя сучасної людини завжди розплановане, але кожному із нас потрібні сили та енергія для нормального функціонування. Найкращим «зарядним пристроєм» є їжа, а, особливо, смачна. Тимпаче час відведений на трапезу можна сміливо поєднати із діловими перемовинами. Але чи кожний заклад громадського харчування може підійти по статусу для таких зустрічей? Що обрати: бар, ресторан чи кафе? Давайте визначатися.

Ресторан - це місце відпочинку у якому перш за все повинна грати  жива музика. У такому закладі шеф-кухар вміє готувати складні страви, як для індивідуального замовника, так на загал. Такий заклад повинен надавати можливість замовляти алкогольні напої та кондитерські вироби власного виробництва. У ресторанах високий рівень обслуговування. Як правило, в таких закладах комфортні і дорогі меблі. Столи, покриті фірмовими полотняними скатертинами  та серветками ресторану. Великий асортимент столових приборів. У багатьох ресторанах навіть дизайн посуду має прекрасний стиль. Цей факт є наочною відзнакою ресторану від кафе. Візьмемо, до прикладу, місто, в якому до ресторанів відносяться особливо - Львів. Меню в національних ресторанах у Львові складається на двох мовах. Обслуговування відвідувачів здійснюють професійні офіціанти і метрдотелі, які одягнені в фірмовий одяг з емблемою ресторану. Офіціант повинен вміти запам'ятовувати замовлення без запису, правильно сервірувати стіл, приносити по шість страв одночасно в руках, без підношення.

Кафе призначене для громадського харчування і відпочинку, так само його можна назвати невеликим рестораном з відмінностями в асортименті і обслуговуванні. Перебуваючи в більш низькій ціновій категорії, ніж ресторан, кафе залучає молодь, яка приходить поїсти, поспілкуватися з друзями, попрацювати в Інтернеті. Також приваблює кафе людей, які не звикли відмовляти собі в хорошій їжі в бізнес-час. У кафе може передбачатися як обслуговування офіціантом, так і самообслуговування. У плані сервіровки, в кафе не передбачається попереднє сервірування. На столі, вкритому звичайної скатертиною, мож бути ще й  попільничка, настільне меню, приправи. Оформлення кафе може нести національне забарвлення, класичний стиль та будь-яку дизайнерську фантазію. Що стосується кухні, то в кафе передбачається єдине меню, яке може бути запропоновано відвідувачеві.

Бар - це також громадський заклад, який приймає своїх відвідувачів у вечірні години. Головною відмінністю бару від ресторану і кафе є наявність великого різноманіття алкогольних напоїв, мінімум їжі (лише, як закуска), відсутність офіціантів (але можуть бути і виключення). Дизайн таких закладів, як правило,мінімальний без зайвого пафосу: зручні меблі, недорогий посуд, відсутнє сервірування. У такому місці можна подивитися улюблений матч з компанією друзів, випити звичний або, навпаки, екзотичний коктейль або традиційний келих пива.

Отже, підіб'ємо підсумок нашого порівнянні: всі ці заклади хороші і необхідні, але слід розуміти і вміти розрізняти, який для якого приводу. Таким чином, після нашого порівняння кожен з вас легко зможе охарактеризувати і визначити свій улюблений заклад .