Який намет вибрати для літніх походів?

Незабаром прийде літо, а Ві досі не знаєте, яку туристичну палатку краще буде вибрати серед величезної кількості товарів в магазинах?

Ми спробуємо виділити основні критерії, які слід враховувати при покупці намету. 

Основною особливістю кожного намету є його призначення:

  • Для туристичного походу підійдуть туристичні палатки прямокутної форми з гострими краями, з капроновими стінками, з водостійкою підлогою, стійками, які дозволяють вільно переміщатися.
  • Для подорожі на автомобілі підійде намет у формі шатра, з високою стелею, з вільним переміщенням, водостійка підлога і стіни.
  • Для екстремальної подорожі краще обрати намет округлої форми, компактних розмірів, з високою вологостійкістю, кріпленням каркасу за допомогою «кишень».

Звичайно ж, існують і універсальні варіанти, які мають властивості всіх типів, проте, при професійному підході кращим варіантом буде вибір вузькоспеціалізованого товару.

Основною перевагою будь-якого намету має бути його комфортність для усіх. Адже, вибір якісного намету для туризму забезпечить більше, ніж просто можливість переночувати. Він стане вашим будиночком в лісі, в якому можна приємно провести час за читанням книжки, з друзями або родиною, і виспатися незалежно від погодних умов.

Одним з найбільш важливих факторів комфорту є висота. Майте на увазі, що занадто високий намет - не найкращий вибір, так як при сильному вітрі він буде не стійким.

У наметі з поганою вентиляцією під полуденним сонцем стане дуже жарко і задушливо. Тому при купівлі намету зверніть увагу на наявність вікон. Це дозволить забезпечити провітрювання, коли буде жарко, а в разі шторму або поганої погоди вікно можна буде щільно закрити.

Матеріал, з якого виготовлений намет повинен бути із суцільного матеріалу, шви повинні бути щільно оброблені, тканина повинна бути вологостійкою, тому більшість виробників роблять два шари намету (перший із сітки, а другий і з міцного матеріалу). Більшість наметів для кемпінгу, навіть недорогих, можуть легко впоратися з невеликим дощем. А ось відмінності можна побачити, коли з'явиться сильний дощ і вітер.

Якість виготовлення і довговічність намету незалежно від того, чи плануєте ви використовувати його протягом тривалого періоду часу, відіграють величезну роль.

При виборі намету з неякісних матеріалів ймовірність того, що дешевий каркас зламається і ваша подорож швидко прийде до фіналу або ж зовсім перетвориться у виживання досить велика. Тому перед тим, як вибрати і придбати кемпінговий намет, потрібно уважно вивчити маркування виробника і особисто перевірити матеріали, а також їх якість.

Встановлення намету при неправильному виборі може стати жахливим заняттям, яке відніме багато часу вашого відпочинку.  Найпростіші і невеликі тенти встановлюються за дві хвилини, звичайно ж з урахуванням того що ви ознайомлені з інструкцією по збірці і вже робили це хоча б кілька разів. Складні великі намети, виготовлені з урахуванням всіх норм з якісних матеріалів, можуть бути зібрані за 15 хвилин.

Таким чином, правильно обраний намет прослужить Вам довгий час і стане не тільки надійним укриттям, а й комфортабельним житлом.

Хочеш першим дізнаватись новини? Підписуйся на наш Telegram. Будь з нами!

40