Заборона онлайн-бронювання ліків: Мінохорони здоров'я назвало основну мету

Заборона онлайн-бронювання ліків: Мінохорони здоров'я назвало основну мету

Міністерство охорони здоров'я України планує розривати послуги від доставки інформаційних послуг, можливості бронювання лікарських засобів і торгівлі ліками, зазначено в ліцензійних умовах. Таку заборону онлайн-бронювання ліків коментує перший заступник міністра охорони здоров'я Сергій Дубров.

Розрізнити послуги та порушення

Дубров зазначив, що слід розрізняти продаж лікарських засобів і послуги доставки та надання інформації. Він заявив, що деякі компанії, які надають інформаційні послуги та дозволяють бронювати препарати, також займаються продажем і доставкою лікарських засобів без відповідної ліцензії.

Дубров зазначив, що такі компанії повинні пропонувати свої пропозиції щодо запропонованих змін до правил Держлікслужби. У випадку згоди Міністерства охорони здоров'я, пропозиції будуть погоджені.

Можливі наслідки

Строго обмеження онлайн-продажу ліків може призвести до зникнення прайс-агрегаторів та маркетплейсів. Також зростуть складнощі та затрати для споживачів, які змушені будуть витрачати багато часу на пошук ліків за низькими цінами. Голова Ради захисту прав пацієнтів Віктор Сердюк заявив про це в своєму коментарі.

Аптечний маркетплейс Tabletki.ua зібрав понад 25 тисяч підписів під петицією проти заборони онлайн-бронювання ліків. Однак постанова щодо заборони продовжує обговорюватися між Міністерством охорони здоров'я та Держлікслужбою.

Реакція Радуцького

Голова Комітету Верховної Ради з питань здоров'я Михайло Радуцький є проти обмеження роботи маркетпрайсерів. Він вважає, що це обмеження конкуренції та може призвести до подорожчання лікарських препаратів.

За даними пацієнтських організацій, 30% покупок ліків здійснюється через маркетплейси, аптеки пропонують знижки до 15% для онлайн-бронювання.

На даний момент Укрпошта отримала ліцензію, що дозволяє їй займатися торгівлею лікарськими засобами та доставляти їх до найвіддаленіших пунктів України.

Читайте також: