Зеленський забрав громадянство України у церковників МП. Суд ухвалив перший вердикт

Зеленський позбавив духовників МП українського громадянства
Суд визнав незаконним володіння громадянством України представниками Московського патріархату.

Верховний суд підтвердив законність припинення громадянства України Олексію Маслєннікову, колишньому митрополиту УПЦ МП Роменському та Буринському. Президент України Володимир Зеленський видав Указ про припинення громадянства для 13 церковнослужителів Московського патріархату, серед них був і митрополит Іосиф. Причиною цього є те, що Маслєнніков має російський паспорт, який отримав у 2016 році в Криму, і це порушує статтю 4 Конституції України, згідно з якою єдине громадянство України. Адвокати митрополита стверджують, що всі документи, видані окупаційними органами, не мають юридичної сили.

У ході розгляду справи було виявлено, що Олексій Маслєнніков отримав паспорт громадянина СРСР в 1995 році і отримав громадянство Росії в 1996 році на його підставі. Тоді ж він оформив громадянство України. Верховний суд визнав, що президент не вчинив дій щодо позбавлення Маслєннікова громадянства, а він сам вчинив дії, спрямовані на втрату громадянства України шляхом набуття громадянства іншої держави. Таким чином, рішення Суду підтверджує законність припинення громадянства.

Варто згадати, що Маслєнніков також має підозру в участі у виправдовуванні агресії Росії проти України і брав участь у богослужінні разом з представниками РПЦ, де благословляв російських військових, що вчиняють насильство проти українців. Крім того, він перебуває під санкціями в Україні до грудня 2027 року.

Читайте також

Реклама