Що таке фріланс і що потрібно знати для роботи на фрілансі

Останніми роками фріланс став настільки популярним, наскільки це можливо. Утім, багато хто досі не розуміє, що таке фриланс робота і скільки на ній можна заробити. Адже саме фріланс надає чимало можливостей не лише заробити, а й професійно зростати та розвиватися. 

Почнемо з того, що професія фрілансер що це таке та "з чим його їдять". Адже для багатьох фріланс залишається чимось несерйозним і навіть смішним. Але така робота залишається перспективною і з точки зору працевлаштування в міжнародній компанії. 

Дистанційна робота фріланс що це?

Фріланс-робота — це форма зайнятості, за якої людина працює незалежно від офісу або компанії, виконуючи завдання на тимчасовій або проєктній основі. По суті, фрілансер виконує той самий обсяг роботи, що і в офісі, але вдома. Фрілансери зазвичай самостійно шукають клієнтів, оцінюють завдання, встановлюють терміни і виконують роботу за договором. Іноді вони навіть можуть самостійно виставляти свою ціну за виконану роботу. Така опція доступна тільки досвідченим і затребуваним професіоналам. 

що таке фріланс робота

Загалом, фріланс дає змогу скласти гнучкий графік, обирати проєкти та клієнтів, а також працювати з будь-якої точки світу. Отже, фріланс що це і як заробити, починається з вибору тієї самої віддаленої професії. 

У 2024 році популярними видами фріланс-роботи можуть бути:

 1. Веб-розробка та дизайн. У цей перелік входить створення і розробка веб-сайтів, веб-дизайн, розробка мобільних додатків.

 2. Копірайтинг і контент-маркетинг. У цю категорію входить написання текстів для веб-сайтів, блогів, рекламних матеріалів, створення контенту для соціальних мереж та інших цифрових платформ.

 3. Графічний дизайн. У цьому разі необхідне створення логотипів, брендування, дизайн рекламних матеріалів, банерів, ілюстрацій.

 4. Відео та аудіо продакшн. У цьому випадку необхідний монтаж відео, створення аудіо-контенту, анімації, озвучування.

 5. Цифровий маркетинг і SEO. До цього переліку входить розробка стратегій маркетингу, управління рекламними кампаніями в інтернеті, оптимізація пошукових систем.

Утім, навіть цей список охоплює лише деякі з популярних видів фріланс-роботи, які можуть бути затребуваними у 2024 році. Усе залежить від попиту на ринку та специфіки поточних тенденцій у бізнесі й технологіях. Загалом фрилансер що за професія - досить затребувана в різних сферах. 

Що необхідно знати, щоб стати фрилансером?

Якщо досить просто визначитися, що робить фріланс, то другим питанням стає не що це, а скільки можна заробити. Але для початку, на фріланс взагалі потрібно перейти. 

що таке фріланс робота

Що для цього необхідно:

 1. Визначте свої навички та спеціалізацію, подумайте про те, в якій галузі є досвід і навички. Це може бути програмування, дизайн або маркетинг. 

 2. Створіть портфоліо та резюме. Якщо вже є досвід роботи в обраній галузі, складіть портфоліо.

 3. Зареєструйтеся на платформах фрілансу. Існує безліч платформ, як-от Upwork, Freelancer, Fiverr. Там можна створити профіль і почати шукати проєкти. 

 4. Шукайте проєкти та пропонуйте свої послуги. Після реєстрації на платформі почніть шукати проєкти, що відповідають навичкам або планам на майбутнє. Надсилайте пропозиції про свої послуги потенційним замовникам і беріть участь у тендерах.

 5. Після того, як почнете отримувати проєкти, намагайтеся підтримувати хороші стосунки з клієнтами. Це може привернути повторні замовлення та рекомендації.

На фрілансі, що треба робити, так це завжди розвиватися. Завжди прагнете покращити свої навички та вивчити нові технології чи методики роботи. Тому питання не як почати, а як продовжити і досить успішно. 

Що робить фрілансер?

Обов'язки фрилансера можуть бути досить різноманітними. Усе залежить від спеціалізації, типу проєктів і вимог замовника. Загалом можна знайти найрізноманітніші варіанти. 

професія фрілансер хто це

Ось деякі типові обов'язки, які можуть входити в роботу фрілансера:

 1. Виконання основних завдань за проєктом. Фрилансер має виконувати всі завдання та вимоги, передбачені в угоді із замовником. Тобто такі обов'язки заздалегідь обумовлюються. Загалом, їх можна ще раз обговорити і скоригувати. 

 2. Дотримання термінів. Важливо дотримуватися термінів виконання проєкту. Фрілансер має вміти ефективно керувати своїм часом і завершувати завдання вчасно, строки замовника обов'язково виконують без затримок. 

 3. Комунікація із замовником. Фрілансер повинен підтримувати відкриту й ефективну комунікацію із замовником. Це може включати в себе обговорення деталей проєкту, відповіді на запитання замовника і зворотний зв'язок за результатами виконаної роботи.

 4. Самоорганізація та самомотивація. Він сам вирішує, як організувати свою роботу і досягти поставлених цілей. Але головне, не вигорати. 

Якщо відійти від проєктів, що потрібно знати, то фрилансер має перед собою особливі обов'язки. Наприклад, постійно розвиватися. Щоб залишатися конкурентоспроможним, фрилансер має постійно вчитися і розвиватися у своїй галузі. Це може включати в себе вивчення нових технологій, участь у курсах і тренінгах, читання спеціалізованої літератури. 

Загалом, зрозуміти що за професія досить просто на практиці. Тобто вчитися і поступово освоювати всі обов'язки. Саме в практиці можна отримати найціннішу освіту. 

Скільки може заробити на фрілансі?

Заробіток на фрілансі в Україні може значно змінюватися. Тобто чинників, які впливають на заробіток такого професіонала, досить багато. Наприклад, спеціалізація, досвід, якість роботи, кількість проєктів. 

професія фрілансер хто це

Ось деякі приклади заробітку на фрілансі в Україні за різними спеціалізаціями:

 1. Копірайтинг і контент-маркетинг. За написання статей, текстів для веб-сайтів, блогів і можна отримувати від 30 до 100 гривень за 1000 знаків. Така ставка може залежати від складності теми, вимог замовника та досвіду. Також більше платять тим працівникам, які співпрацюють із замовником на загальних підставах. 

 2. Веб-розробка та дизайн. За створення вебсайтів, дизайн логотипів, макетів вартість проєкту може починатися від 200 доларів і вище, все залежить від складності проєкту, обсягу роботи та досвіду фахівця.

 3. Перекладачі. За переклад текстів з англійської на українську або навпаки ціни можуть становити від 100 до 300 гривень за 1000 знаків. Цілком логічно, що все залежить від складності тексту та вимог від замовника.

 4. Графічний дизайн. За створення дизайну рекламних банерів, презентацій, ілюстрацій вартість проєкту може починатися від 100 доларів і вище, залежно від складності та обсягу роботи.

Актуальні ставки можуть бути вищими або нижчими залежно від ситуації на ринку та від інших чинників.

Скільки можна заробити на фрілансі в різних країнах світу?

Заробіток на фрілансі в різних країнах світу може бути дійсно різним. Загалом на ставку фрілансера впливає економічна ситуація в країні. Саме цей фактор найважливіший. 

фрілансер що за робота

Ось приклади заробітку на фрілансі в різних країнах світу за деякими популярними спеціалізаціями:

 1. США. У цій розвиненій країні веб-розробник заробляє від 50 до 200 доларів на годину. А ось копірайтинг і контент-маркетинг передбачає оплату в розмірі від 0.10 до 1.00 доларів за слово. Що стосується графічного дизайну, то в цьому випадку заробіток становить від 50 доларів за годину роботи.

 2. Велика Британія. У цій країні веб-розробка передбачає зарплату від 30 до 100 фунтів на годину, а копірайтинг і контент-маркетинг від 0.08 до 0.50 фунтів за слово. Для прикладу, у сфері графічного дизайну зарплата становить від 30 фунтів за годину роботи.

 3. Україна. Для порівняння розглянемо й Україну. Веб-розробник може заробити від 300 до 1000 гривень на годину. Копірайтер від 30 гривень за 1000 знаків. Графічний дизайнер заробляє від 400 гривень на годину.

 4. Індія. У цій країні веб-розробка передбачає зарплату від 500 до 1500 індійських рупій на годину, а копірайтинг і контент-маркетинг від 1 до 5 індійських рупій за слово. Що стосується графічного дизайну, то там заробіток становить від 300 індійських рупій на годину. Такі зарплати досить низькі.

Загалом робота на фрілансі нехай і приносить багато можливостей, така професія пов'язана з безліччю складнощів. Наприклад, у цій сфері досить велика конкуренція. Саме тому не завжди легко знайти роботу.