Дитячі зачіски: найкращі стрижки для хлопчика і дівчинки

Діти швидко ростуть, і так само швидко змінюються їхні інтереси та вподобання. З певного віку потрібно починати у дітей запитувати про їхній вибір, наприклад, у зачісці. Тому що дитяча зачіска для хлопчика і для дівчинки може не тільки спростити щоденні збори для мами, а й стати неймовірно важливою для дитини. 

Дитяча зачіска на коротке волосся залежить від багатьох факторів. Наприклад, від віку та статі. Також важливий сезон і погода, а ще рівень активності малюка. Ще складніші дитячі зачіски для дівчаток, адже через волосся вони часто починають виражати себе. Для хлопчика іноді справа теж непроста. Відрізняються зачіски на кожен день і на свято. 

Зачіски для дітей (на довге і коротке волосся)

Загалом, вибір зачіски для дитини залежить від кількох чинників, включно з віком дитини, її типом волосся, формою обличчя, особистими вподобаннями та зовнішніми обставинами. Звичайно, складні зачіски не підходять на кожен день, а ось на свято можна витратити і більше часу, і сил.

дитяча стрижка на коротке волосся

Кілька порад, як підбирати зачіску для дитини: 

 1. Враховуйте вік малюка. Це перший і один із найважливіших критеріїв. Для немовлят і маленьких дітей часто обирають прості та зручні зачіски, які не потребують багато часу на догляд. Для підлітків можна обирати більш стильні та модні зачіски. Загалом, якщо дитина вже може говорити, то краще і в неї дізнатися про вподобання. 

 2. Тип волосся. Обов'язково враховуйте тип волосся дитини під час вибору зачіски. Наприклад, якщо у малюка кучеряве волосся, то варто обирати зачіски, які підкреслять їхню текстуру, а якщо волосся пряме і тонке, то можна вибрати зачіски, що додають об'єму. 

 3. Стиль і вподобання дитини. Враховуйте вподобання дитини та її стиль. Якщо в неї є улюблений персонаж із мультфільму або книги, то зачіска в стилі цього персонажа може бути чудовим вибором. Потрібно чути дитину, особливо якщо свято на її честь (наприклад, день народження). 

 4. Не забуваємо про практичність. Важливо вибирати зачіску, яка буде зручною і практичною для дитини і для її батьків. Наприклад, якщо малюк активний і багато часу проводить на вулиці, то краще вибрати зачіску, яка не заважатиме рухам. Така порада допоможе вибрати і дитячі зачіски для кучерявого волосся. 

Не зайвим буде почути й поради від професійного перукаря. Він може дати пораду, яка зачіска точно підійде під тип і довжину волосся малюка. 

дитяча стрижка на коротке волосся

Навіть дитячі зачіски для хлопчиків потребують окремої уваги. Адже в сучасному світі після будь-якого заходу залишаються фото на пам'ять, а тому краще подбати про те, як вийде на фото дитина. 

Дитячі зачіски на коротке волосся на свято (для хлопчика)

Хлопчики різного віку зазвичай не вибагливі до того, який вигляд має волосся і зачіска. Утім, є і свої винятки. Попри кліше, вибір зачісок для хлопчиків досить великий. Вони залежать від віку малюка, від його стилю і навіть уподобань. 

дитяча стрижка для хлопчика

Варто також враховувати особливості стрижки для хлопчиків різного віку:

 1. Немовлята і маленькі діти (до 5 років). Зазвичай вибирають прості та зручні стрижки, які не вимагають багато часу на догляд. Популярними варіантами можуть бути короткі стрижки, як "хлоп'ячі" стрижки, каре або стрижка "під машинку". Важливо, щоб стрижка була зручною для дитини і не заважала їй (діти в цьому віці активні і не сидять на місці). 

 2. Школярі та підлітки (6-18 років). У цьому віці хлопчики часто починають проявляти інтерес до свого зовнішнього вигляду і стилю, стрижка і зачіска тому не виняток. Популярними стилями можуть бути стрижки з проділами, "градуйовані" стрижки, а також модні стрижки з довгим волоссям на верхній частині голови. Важливо враховувати вподобання і стиль вашої дитини, а також обговорити з нею, яку стрижку вона хотіла б мати. Такий самий принцип і для зачісок. 

 3. Юнаки (18 років і старше). Юнаки можуть обирати більш стильні та сучасні стрижки, тут їхнє бажання більш важливе. Популярними стилями можуть бути сучасні "неохайні" стрижки, стрижки "під панк" або "рокер".  Важливо вибирати стрижку, яка відповідає індивідуальному стилю і способу життя хлопчика. У такому віці він може навіть не особливо радитися з батьками. 

Незалежно від віку, важливо враховувати індивідуальні особливості волосся, форму обличчя та особисті вподобання дитини під час вибору стрижки. При цьому не потрібно бути занадто суворим до вибору дитини. У неї формується бачення, як все має бути, і потрібно дозволити проходити цьому процесу без зайвої критики. 

Особливості стрижок для дівчаток різного віку

Як і у випадку з хлопчиками, стрижки для дівчаток можуть різнитися залежно від їхнього віку, стилю та індивідуальних уподобань. Утім, дівчатка більш вибагливі і часто змінюють свій настрій, уподобання. 

дитяча стрижка для дівчаток

Є у такої зачіски та стрижки є свої особливості:

 1. Маленькі дівчатка (до 5 років). Зазвичай обирають м'які та зручні стрижки, які не вимагають багато догляду і не заважають іграм. Популярними варіантами можуть бути короткі стрижки, стрижка "під хлопчика" або зручні стрижки з косичками і хвостиками. Дівчатка ще встигнуть підібрати більш вишукані зачіски, а поки що можна стригти волосся коротше. Важливо, щоб стрижка була практичною і безпечною для маленької дівчинки.

 2. Дівчатка шкільного віку (6-12 років). У цьому віці дівчатка можуть почати проявляти інтерес до свого зовнішнього вигляду і стилю. Вони можуть вимагати і більше уваги до своєї думки. Популярними стилями можуть бути середні за довжиною стрижки з різною довжиною, стрижки з різними проділами, а також довгі стрижки з косичками або шпильками. Важливо враховувати активність дівчинки та її інтереси під час вибору стрижки, щоб вона почувалася комфортно і впевнено за будь-яких обставин.

 3. Підлітки та дівчата (13 років і старше). У цьому віці дівчатка часто починають експериментувати з різними стилями і стрижками. Для батьків важливо не заважати і не втручатися у вибір дівчинки. Популярними варіантами можуть бути модні стрижки з різною довжиною, асиметричні стрижки, стрижки "під каре", довгі стрижки з косичками або екстравагантні стрижки з різними кольорами. Важливо враховувати індивідуальні вподобання і стиль дівчинки, щоб вибрати стрижку, яка підкреслить її унікальність і стиль.

Що стосується дівчаток, то від стрижки безпосередньо залежить і можливість зробити певну зачіску. 

Прикмети, коли і як стригти дитину?

дитяча стрижка для дівчаток

Кілька слів варто сказати про прикмети, які можуть вплинути на вибір стрижки та зачіски. Наприклад:

 1. Перша стрижка. У деяких культурах існує традиція здійснювати першу стрижку у немовляти в певний момент часу після його народження. Наприклад, це може бути в 40-й день після народження за православним календарем або протягом першого року життя.

 2. Ритуальна стрижка. У деяких культурах проводять ритуальні стрижки в певні дати або на певні події, такі як перший день у школі або день народження.

 3. Фази Місяця. У деяких традиціях вважається, що стрижку дитини краще проводити в певні фази Місяця для того, щоб дитина росла здоровою і сильною.

Популярність зачісок взагалі змінюється залежно від віку та трендів. Наразі популярними вважаються різноманітні косички та хвостики для дівчаток. Хлопчикам більше до вподоби волосся до плечей з невеликими хвилями, або класичні короткі стрижки без особливого укладання.