Як вибрати хорошу електронну книгу для читання

Світ сучасних технологій не просто дивовижний, а й дуже корисний. Саме тому перед школярем або дорослим актуальним стає питання, як вибрати хорошу електронну книгу. При цьому важливо, щоб ціна у книги була також прийнятна. 

По суті, електронні книги виглядають як планшети, але вони більш зручні для тривалого читання. Їх також зручно брати з собою в дорогу або в школу.

Як вибрати електронну книгу для читання: що це і кому знадобиться?

Електронна книга має досить багато назв. Наприклад, електронні версії книг. Зовні їх можна легко сплутати з планшетом. Щоправда, розмір і вага книги досить невеликі. 

як вибрати хорошу електронну книгу

У електронних книг є заслужена популярність на ринку. І на те є свої причини:

 1. Портативність. Електронні книги дають змогу зберігати сотні книг в одному пристрої, що робить їх ідеальними пристроями для подорожей або читання в дорозі.

 2. Зручність читання. Багато електронних книг мають підсвічування, що робить їх зручними для читання в будь-який час доби, навіть за недостатнього освітлення.

 3. Масштаб тексту. Електронна книга має можливість змінювати розмір і шрифт тексту, що дає змогу налаштувати читання під різні вподобання та потреби.

 4. Можливість пошуку. Електронні книжки зазвичай дають змогу здійснювати пошук за текстом і встановлювати закладки, що робить їх корисними для різної роботи або навчання.

 5. Миттєве отримання книг. Користувач може завантажити електронну книжку одразу після купівлі без необхідності чекати доставки.

 6. Безліч доступних форматів. Електронні книги підтримують різні формати, як EPUB, PDF, MOBI.

 7. Деякі електронні книги пропонують інтерактивні функції, як-от аудіо, відео, інтерактивні завдання та додаткові матеріали.

Загалом, електронні книги є зручною та ефективною альтернативою традиційним паперовим книгам.

Як правильно вибрати електронну книгу?

Вибір електронної книги може залежати від різних критеріїв. Для кожного читача є і свої вимоги до книги.  

Електронна книга, як вибрати хорошу для себе:

 1. Формат і сумісність. Переконайтеся, що обрана електронна книга підтримує формати, які необхідні (наприклад, EPUB, PDF, MOBI) і сумісна з пристроями для читання.

 2. Розмір і вага. Виберіть електронну книгу, яка зручна за розміром і вагою, особливо якщо збираєтеся часто брати її з собою.

 3. Тип дисплея та підсвічування. Розгляньте тип дисплея (наприклад, E Ink або LCD) і наявність підсвічування.

 4. Акумулятор. Звісно, краще вибрати досить ємну батарею, щоб її вистачало надовго. 

 5. Перевірте також обсяг вбудованої пам'яті та можливість розширення пам'яті за допомогою карт пам'яті. Тоді можна зберігати велику кількість книжок.

 6. Подумайте про додаткові функції, як-от підтримка аудіокниг, вбудований словник, регулювання розміру та шрифту, можливість виділення тексту та схожі функції.

Звісно, можна обирати електронну книгу за відгуками. Прочитайте відгуки інших користувачів і рейтинги гаджетів. З огляду на ці критерії, можна вибрати найбільш підходящу для себе електронну книгу.

Електронна книга, яка краща, як вибрати?

На ринку існує кілька брендів, що пропонують якісні електронні книги. Вибір дійсно великий.

як вибрати хорошу електронну книгу для читання

Які бренди найпопулярніші:

 1. Amazon Kindle є одним із найпопулярніших брендів електронних книг. Пристрої Kindle володіють чудовим дисплеєм, довгим часом роботи від акумулятора і доступом до величезної бібліотеки електронних книг через магазин Kindle.

 2. Kobo — це ще один популярний бренд електронних книг, що пропонує широкий вибір пристроїв для читання, від простих моделей до більш просунутих, з підтримкою підсвічування і сенсорними екранами.

 3. PocketBook пропонує надійні та функціональні електронні книжки з різними розмірами екранів, підтримкою кілька форматів і тривалим часом роботи від акумулятора.

 4. Sony також пропонує сучасні моделі електронних книг з інноваційними технологіями дисплея та додатковими функціями для комфортного читання.

 5. Onyx Boox спеціалізується на виробництві електронних книжок з великими та якісними дисплеями, що підтримують популярні формати. 

Під час вибору пристрою потрібно враховувати не тільки вподобання, а й бюджет.

Кілька слів слід сказати про безпеку електронної книги. Про що йдеться:

 1. Захист даних. Під час вибору пристрою переконайтеся, що він забезпечує надійний захист особистих даних.

 2. Переконайтеся також, що виробник регулярно випускає оновлення програмного забезпечення.

 3. Захист від шкідливого ПЗ. Хоча ризик зараження шкідливим ПЗ на електронних книжках невеликий, встановлення антивірусного програмного забезпечення може допомогти запобігти подібним загрозам.

Є ще один важливий нюанс. Якщо користувач використовує електронну книжку для купівлі книжок та іншого контенту, потрібно переконатися, що платіжні дані зберігаються і передаються в безпечній формі.