Компанія Ілона Маска SpaceX на три дні запустила туристів у космос

У ніч на 16 вересня (за київським часом) відбувся запуск на орбіту першого цивільного екіпажу місії Inspiration4, під керівницством компанії Ілона Маска SpaceX.

Ракета Falcon 9 і корабель Crew Dragon вирушила з майданчика 39A у Флориді. П'ятигодинне вікно запуску для місії відкрилося о 20:02 EDT 15 сентября (тобто в 3:02 16 вересня по Києву).

На орбіті Землі вони проведуть три дні.

Місія Inspiration4: що відомо

Inspiration4 - це пілотована космічна місія, яка виконується компанією SpaceX, яка повинна стати першим орбітальним польотом за участю тільки цивільних осіб на борту. Раніше космічні туристи піднімалися тільки до суборбітальній висоти або прибували до МКС в супроводі астронавтів.

Запуск місії провели з космодрому Космічного центру Кеннеді за допомогою ракети-носія Falcon 9. У складі немає жодного професійного астронавта. До неї увійшли помічниця лікаря Хейлі Арсено, співробітник авіакосмічної промисловості і ветеран ВПС США Крістофер Семброскі і педогог Шан Проктор.

Очолює команду засновник і генеральний директор компанії Shift4 Payments Джаред Айзекман, а Арсено стане першою людиною з протезувати частиною тіла, котрі побували в космосі.

Згідно із задумом, чотири члени місії уособлюють чотири цінності: лідерство, надія, щедрість і процвітання. Вони проведуть три дні на орбіті на борту корабля Crew Dragon Resilience.

Проект також повинен привернути увагу громадськості до Дитячої дослідницької лікарні Св. Джуда в Мемфісі, штат Теннессі.