COVID-19 не стане останньою надзвичайною ситуацією у сфері охорони здоров'я — ЭС

COVID-19 не стане останньою надзвичайною ситуацією у сфері охорони здоров'я — ЭС

У структурі Єврокомісії планують створити новий орган, завданням якого буде підготовка до можливих пандемій в майбутньому і розробка "медичних контрзаходів".

Про це повідомляє портал Euracti.

Дискусії по новому органу - Агентству з підготовки та реагування на надзвичайні ситуації в охороні здоров'я (Health Emergency Preparedness and Response Authority) очікуються найближчими днями, офіційно деталі повинні оголосити 16 вересня.

"COVID-19 не стане останньою надзвичайною ситуацією у сфері охорони здоров'я, і ​​не обов'язково поганий", - відзначають в документі, пояснюючи, що блок повинен бути готовий до ризиків не тільки пандемій, але і біотероризму.

Агентство повинно бути готове почати роботу на початку 2022 року. Головне його завдання: посилювати співпрацю в рамках ЄС для готовності до потенційних криз і виявляти проблеми.

Також його повноваженнями будуть розробка, виготовлення, закупівля і рівномірний розподіл ключових "медичних контрзаходів", до яких відносять вакцини, антибіотики, антидоти, різноманітне медичне обладнання, тести, засоби індивідуального захисту.

HERA не будете мати статус окремого агентства ЄС, як Європейське агентство з лікарських засобів або Європейський центр з попередження і контролю захворювань, а буде органом в структурі Єврокомісії.

Новому органу планується виділити початкове фінансування в розмірі 6 млрд євро з багаторічного бюджету ЄС. Частина цих коштів повинна бути выдокремлена з "коронавірусного" фонду порятунку економіки обсягом 750 млрд євро.

Читайте также: