Данія стала першою країною ЕС, яка скасувала карантинні обмеження: чи стосується це туристів

Данія стала першою країною ЕС, яка скасувала карантинні обмеження: чи стосується це туристів

З 3 вересня стало відомо, що Данія першою в ЕС скасувала всі коронавірусні обмеження та повернулася до повсякденного життя.

Про це повідомляє Politico.

"Вакцини і великі зусилля всіх громадян Данії за такий тривалий період є основою того, чому ми сильні", - сказав міністр охорони здоров'я Магнус Хеніке.

Данські органи охорони здоров'я схвалили цей крок в кінці серпня, заявивши, що вірус "більше не несе критичної загрози для суспільства" через високий рівень вакцинації та низьку захворюваність у важких та смертельних формах.

У країні більше потрібно показувати ковідний сертифікат, щоб входити в ресторани, спортивні центри або нічні клуби, а дітей більше не будуть автоматично відправляти додому в разі тісного контакту з підтвердженим випадком COVID-19. Тільки заражені повинні йти на карантин.

Працівники можуть повернутися в офіси для роботи в звичайному режимі, а школи відкриті.

Цей крок є останнім, включаючи скасування вимоги маски для громадського транспорту. Інші скандинавські країни, такі як Швеція, збираються скасувати свої обмеження в кінці вересня, скориставшись поліпшенням епідеміологічного прогнозу.

"Однак зміни не вплинуть на правила в'їзду в Данію, які регулюються окремою міжпартійною угодою, термін дії якого закінчується в жовтні", -  повідомив представник Міністерства охорони здоров'я.

У Данії більше 80% всіх людей старше 12 років пройшли повну вакцинацію від коронавірусу.

З початку пандемії в країні виявили понад 340 000 випадків зараження COVID-19, близько 2500 чоловік померло.

Читайте также: