ЄС може не визнати вибори в Росії 2021: детальніше про рішення Європарламенту

ЄС може не визнати вибори в Росії 2021: детальніше про рішення Європарламенту

У проекті звіту про майбутню стратегію відносин ЄС з Росією, який Європарламент планує затвердити в середу, депутати закликають ЄС бути готовим не визнавати російський парламент, якщо вибори будуть визнані фальсифікованими.

Про це повідомляє EU Reporter.

"ЄС повинен бути готовий не визнавати парламент Росії і розглянути питання про виключення Росії з міжнародних організацій з парламентськими асамблеями, зокрема з Парламентської асамблеї Ради Європи, якщо парламентські вибори 2021 року в Росії будуть визнані нечесними і проведеними з порушенням демократичних принципів і міжнародного права" , - йдеться в документі.

"Люди в Росії повинні мати право вибору, як і люди в будь-який іншій демократичній країні. Коли ключові гравці опозиції і противники російської правлячої партії знаходяться в тюрмах або під домашнім арештом, тоді вибору немає. Репресії Кремля по відношенню до всіх кандидатів від опозиції, вільних ЗМІ або НУО підривають легітимність і справедливість виборів. Ми повторюємо, що необхідно звільнити лідера опозиції Олексія Навального, а також всіх, хто підтримував його під час мирних акцій протесту ", - заявив автор звіту Андрюс Кубілюс.

У звіті наголошується, що ЄС слід співпрацювати з Москвою з питань, що становлять спільний інтерес, таким як контроль над озброєннями, будівництво світу, глобальна безпека або зміна клімату. Така співпраця, проте, має бути суворо обумовлена готовністю Кремля дотримуватися прав людини та міжнародного законодавства.

Голосування за резолюцію відбудеться 15 вересня, а його результати будуть оголошені 16 вересня.

Рішення Європейського парламенту не є обов'язковими для виконання, а лише рекомендацією для країн ЄС.

Читайте также: