Законодавством заборонено брати гроші з українців, які шукають роботу

Законодавством заборонено брати гроші з українців, які шукають роботу

Парадокс полягає в тому, що з тих, хто хоче знайти роботу за кордоном, брати гроші не заборонено. Але в українському парламенті є законопроект, який забороняє брати гроші за процес пошуку роботи.

Василь Воскобойник, президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування, пояснив ситуацію більш детально.

  1. Перше – це тотальна заборона посередникам брати гроші за працевлаштування.
  2. Друге – введення дуже жорстких штрафів за діяльність без внесення до загального реєстру компаній – посередників.

​Штрафна санкція до 51 тис грн за кожен випадок, а якщо компанія – посередник бере гроші з українців – штрафна санкція до 85 тис грн за кожен випадок.

Саме головне, потрібно розуміти, що запрошення від роботодавців, які надаються, вони безкоштовні. За них неможливо брати гроші. Все що робить посередник – він просто надуває щоки і каже: «заплатіть мені за підготовку візи».

"Але, посередник що в нас – візовий центр? Ні. Ви сплачуєте гроші візовому центру на окремий рахунок і цей платіж складає лише 500 грн… Якщо люди хочуть потрапити на роботу, наприклад, до Польщі, то треба шукати послуги таких посередників, які не беруть грошей. Послуги таких посередників сплачує саме роботодавець, за для кого і шукають робітників», - каже Василь Воскобойник, президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування.

Читайте также: