Штрафи "автоматом" та списання грошей з рахунків: у ТЦК розповіли про наслідки неоновлення даних після 16 липня

Штрафи

Майор Роман Істомін, представник Полтавського обласного ТЦК та СП, роз'яснив нові правила мобілізації та можливі наслідки для громадян, які не дотримуються вимог військового обліку.

Про це йдеться у його інтерв'ю для видання "Фокус".

Згідно з новими правилами, якщо громадянин не оновить свої дані у військкоматі протягом 60 днів, йому може бути вручено повістку під час перевірки документів. За порушення законодавства про мобілізацію передбачено штраф від 17000 до 25500 гривень.

Щодо автоматичного нарахування штрафів, Істомін не надав конкретної інформації, але наголосив, що у разі неоновлення даних, людина має бути оштрафована.

Він також зазначив, що ТЦК не має повноважень списувати гроші з рахунків або заарештовувати майно. Однак у разі несплати штрафу протягом 15 днів справа передається до Державної виконавчої служби, яка проводитиме арешт рахунків чи майна. Представник ТЦК додав, що не готовий коментувати той момент, чи виконавча служба списуватиме гроші з рахунків, але додав, що такі заходи описані у статті 10 Закону України "Про виконавче провадження".

Крім того, додав Істомін, нова стаття 27 Закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" передбачає додаткові заходи впливу, які може вживати ТЦК. Серед них – звернення до поліції щодо адміністративного затримання ухилянта, відправлення письмової вимоги про виконання обов'язків, а також можливе звернення до суду щодо тимчасового обмеження права керування транспортним засобом.

Істомін підкреслив, що ці зміни є важливими для всіх військовозобов'язаних громадян України. Вони спрямовані на забезпечення актуальності даних військового обліку та виконання громадянами своїх обов'язків щодо мобілізації.

Нагадаємо, раніше українцям показали,  скільки військовозобов'язаних перебувають у розшуку ТЦК.

Читайте також: