Баффетт Уоррен

Уоррен Эдвард Баффетт

Дата рождения: 30.08.1930

Уоррен Эдвард Баффетт - американський інвестор, підприємець, філантроп. Один з найуспішніших та найбагатших інвесторів. На березень 2017 року він є другим найбагатшим чоловіком в Сполучених Штатах та четвертим найбагатшим у світі, з загальним станом на суму $73,3 млрд.

Известен под прозвищами 'Провидец', 'Волшебник из Омахи' (англ. WizardofOmaha), 'Оракул из Омахи' (англ. OracleofOmaha). Крупнейший благотворитель в истории человечества.

Місце народження. Освіта. Уоррен Баффетт народився 30 серпня 1930 року в м. Омаха, штат Небраска, США. Він був другим із трьох дітей у сім'ї політика і підприємця Говарда Баффетта та його дружини Лейли Шталь. Першою школою Баффетта стала Rose Hill Elementary School в Омахі. У 1942 році, після перемоги його батька на виборах до Конгресу США та переїзду сім'ї до Вашингтона, Баффетт закінчує Alice Deal Junior High School та Woodrow Wilson High School у 1947 році.

Перші підприємницькі проекти. Баффетт проявив інтерес до бізнесу та інвестицій у молодому віці. Серед його перших підприємницьких проектів було продажі жувальної гумки, пляшок Coca-Cola та тижневих журналів. Він працював у продуктовому магазині свого дідуся. У віці 13 років Уоррен подав свою першу декларацію про доходи, в якій він заявив про покриття вартості велосипеда та годинника, оскільки витрати на їх придбання пов'язані з його роботою як розносчика газет.

У 11 років Уоррен вперше спробував свої сили на біржі. Разом зі своєю сестрою Доріс він купив три привілейовані акції Cities Service по $38,25 за штуку. Спочатку їх ціна знизилась до $27, а потім підвищилась до $40, і Баффетт продав їх, отримавши прибуток в $5 доларів (з урахуванням комісії). Цікаво, що кілька днів пізніше ціна акцій піднялась до $202 доларів. Якби Баффетт зачекав, він зміг би отримати прибуток близько $500. Цей перший досвід навчив Баффетта тому, що інвестор повинен бути терплячим та не панікувати, якщо ціни падають; не продавати ради краткострокової вигоди; вірити в успіх, якщо вкладаєш чужі гроші (після падіння ціни він почував себе винним, так як ризикував грошима сестри).

У 1945 році, коли Баффет був учнем середньої школи, він і його друг витратили $25 на покупку вживаного автомата для гри у пінбол, який вони встановили в місцевій перукарні. Протягом декількох місяців у них було кілька автоматів у трьох різних перукарнях в Омаха. Бізнес був проданий наприкінці року за $1200 ветерану війни.

У 1947 році Баффет поступив до Wharton School в Університеті штату Пенсильванія. Він вважав за краще сфокусуватися на своїх бізнес-проектах, однак пішов на навчання під тиском свого батька. Уоррен навчався там два роки і приєднався до братства Alpha Sigma Phi. Потім він перейшов до Університету Небраска-Лінкольн, який закінчив у 19 років, отримавши освіту бакалавра з бізнес-адміністрування.

Після цього Баффет поступив до Columbia Business School в Колумбійському університеті, де дізнався, що інвестор Бенджамін Грем викладав. Він отримав ступінь магістра наук з економіки. За словами Баффетта, саме Грем заклав в нього основи розумного інвестування за допомогою фундаментального аналізу. Воррен Баффетт дотримується стратегії довгострокового інвестування - середній термін володіння акцією становить 10 років.

Інвестиційна кар'єра. У 1965 році Баффетт купив контрольний пакет акцій текстильної компанії Беркшир Хазавей (англ. Berkshire Hathaway), яка стала його головною інвестиційною компанією на наступні роки. Він є найбільшим акціонером і виконавчим директором компанії. Акції його компанії Беркшир Хазавей є найдорожчими - $249,4 тис. за акцію.

У 1976 році Баффетт купив National Indemnity Co, потім GEICO, витративши на придбання $8,6 млн і $17 млн відповідно. Під час біржової кризи 1973 року він придбав акції газети 'Вашингтон Пост' за $11 млн.

14 грудня 2004 року Білл Гейтс увійшов до ради директорів компанії Berkshire Hathaway як незалежний директор, офіційно укладаючи дружні стосунки з Баффеттом.

У 2009 році він купив залізницю Burlington Northern Santa Fe за $26 млрд.

У 2011 році вперше інвестував у компанію з інформаційних технологій, придбавши 5,5% акцій IBM за $10,7 млрд.

16 липня 2015 року Уоррен Баффет та італійський мільярдер Алессандро Прото за €15 млн купили грецький острів Святого Фоми площею 1,2 км² в Саронічній затоці, поблизу острова Егіна. Мільярдери планують вкласти кошти в розвиток нерухомості на острові.

У 2015 році Berkshire Hathaway здійснила ще одне велике придбання, купивши виробника авіаційних деталей Precision Castparts Corp за $31,7 млрд.

У лютому 2018 року інвестиційна компанія Уоррена Баффетта Berkshire Hathaway здійснила одразу кілька великих покупок. Вона придбала 18,9 млн акцій ізраїльської фармацевтичної компанії Teva на $358 млн та 31,2 млн акцій Apple. При цьому інвестиційна компанія майже повністю позбавилась акцій IBM, зменшивши їх з 37 млн до 2 млн.

21 лютого 2019 року втратив понад $4 млрд за день.

23 лютого 2019 року опублікував чергового листа для акціонерів, в якому вперше заявив про зміну підходу до оцінки фінансових результатів компанії Berkshire Hathaway. Н