Еллісон Ларрі

Дата народження: 17.08.1944

Лоуренс Джозеф 'Ларрі' Еллісон (англ. Lawrence Joseph 'Larry' Ellison) - американський підприємець, співзасновник, голова ради директорів та директор з технологій (CTO) корпорації Oracle, колишній генеральний директор (CEO) Oracle (1976-2014), найбільший акціонер компанії NetSuite (поглинутої Oracle в 2016 році за $9,3 млрд), початковий інвестор компанії Salesforce.com, філантроп.

На основі на серпень 2017 року зі статком у $60,6 млрд у рейтингу журналу Forbes займає п'яте місце в Америці та сьоме місце в світі серед найбагатших.

Місце народження. Освіта. Народився 17 серпня 1944 року в Нью-Йорку у Флоренс Спеллман (англ. Florence Spellman), 19-річної незаміжньої єврейки. Його батьком був пілот американських ВВС італійського походження. Батька перевели за кордон на нове місце служби ще до того, як Спеллман зрозуміла, що вагітна. Коли дев'ятимісячний Ларрі захворів пневмонією, материні стало зрозуміло, що вона не може належним чином опікуватися своїм дитинчатом. На прохання матері його передали на виховання дяді та тітки його матері в Чикаго. Лілія Спеллман Еллісон (англ. Lillian Spellman Ellison) та Льюїс Еллісон (англ. Louis Ellison) усиновили Ларрі, коли йому було 9 місяців. Еллісон не знав, як звуть його матір, і не зустрічався з нею протягом 48 років.

Усі пов'язані матеріали

  • Ілон Маск вирішив побудувати місто-утопію в Техасі. Він не один - як це роблять інші багачіTech
  • Зі списку мільярдерів Forbes випало 34 російських олігарха. Втратили $264 млрдФінанси
  • Стан 10 найбагатших людей світу збільшився вдвічі з початку пандеміїФінанси

Еллісон зріс у Чикаго, відвідував там школу та почав навчання в Іллінойському університеті в Урбані та Шампейні. У зв'язку зі смертю прийомної матері він не став складати іспити після другого року навчання. Після літа, проведеного в Північній Каліфорнії з другом Чаком Вейссом, повернувся в Чикаго і навчався семестр в Чиказькому університеті, де вперше познайомився з обчислювальною технікою. У 1964 році, у віці 20 років переїхав в Північну Каліфорнію.

Бізнес. На початку 1970-х років працював у компаніях Amdahl і Ampex. Одним з його проектів в Ampex була розробка СУБД для ЦРУ, яку він назвав Oracle (Оракул).

На Еллісона великий вплив справила стаття Едгара Кодда 'A Relational Model of Data for Large Shared Data Banks', яка вважається першою роботою по реляційній моделі даних. Він, спільно з двома колегами з Ampex, заснував в 1977 році компанію Software Development Laboratories (SDL). В 1979 році SDL була перейменована в Relational Software Inc., а ще через кілька років - в 1982 рік - в Oracle, за назвою основного продукту - Oracle Database. Знаючи про існування СУБД IBM System R, яка також базувалася на ідеях Кодда, Еллісон спробував зробити СУБД Oracle сумісною з нею. Проте IBM відмовилася розкривати вихідні коди програми та забезпечити сумісність СУБД не вдалося. Першою випущеною версією стала СУБД Oracle v2 в 1979 році, з маркетингових міркувань перший номер версії не присвоювався.

У 1980-х роках Oracle займався випуском нових версій СУБД. У 1986 році акції Oracle стали котируватися на біржі, за три роки компанія здобуладесятерила свої продажі, які становили $584 млн. Проте вже в 1990 році компанія зіткнулася з труднощами, оголосивши про збитки, і була змушена звільнити сотні своїх співробітників.

У вересні 2014 року пішов з посади генерального директора корпорації Oracle, проробивши на цій посаді майже 38 років - з часу заснування корпорації, але він залишився головою ради директорів і зайняв посаду директора з технологій (CTO) корпорації Oracle. На цій посаді в його підпорядкуванні залишиться керування розробкою програмного та апаратного забезпечення компанії Oracle.

У листопаді 2016 року Oracle придбала NetSuite за $9,3 млрд. Еллісон мав частку в 35% на момент покупки і отримав від угоди особисто $3,5 млрд.

Спадок. Вперше ім'я Еллісона з'явилося в журналі Forbes в 1986 році, тоді його статки були оцінені у $185 млн. У період піку вартості технологічних компаній перед крахом доткомів в 2000 році статки були оцінені в $48 млрд.

На вересень 2012 року статки оцінювалися в $44 млрд - третє в США (після статків Ґейтса і Баффета).

На лютий 2016 року статки оцінюються в $43,6 млрд (7 місце в світі).

Станом на серпень 2017 року зі статком у $60,6 млрд. у рейтингу журналу Forbes займає п'яте місце в Америці та сьоме місце в світі.

У 2019 році статки були оцінені у $62,5 млрд, що забезпечило 7-е місце в рейтингу найбагатших людей світу за версією Forbes.

Філантроп. У серпні 2010 року повідомлялося, що Еллісон є одним з 40 мільярдерів, які підписали 'The Giving Pledge' (кампанія щодо поштовху для багатих людей внести більшу частину своїх статків на благодійність). Елісон написав: 'Багато років тому я поклав практично все своє майно під довіряє управління з наміром віддати принаймні 95% свого багатства на благодійні цілі. Я вже пожертвував сотні мільйонів доларів на медичні дослідження і освіту, і з часом я буду віддавати мільярди. Досі я робив це тихо, оскільки я дав