Гейтс Білл

Дата народження: 28.10.1955

Біографія Білла Гейтса

Уі́льям Ге́нрі Гейтс III - американський підприємець і громадський діяч, філантроп, один зі співзасновників (разом з Полом Алленом) та колишній найбільший акціонер компанії Microsoft. Він також є співголовою благодійного фонду Білла та Мелінди Гейтс, членом ради директорів Berkshire Hathaway, генеральним директором Cascade Investment.

Місце народження та освіта. Народився в Сіетлі, штат Вашингтон, у сім'ї корпоративного адвоката Вільяма Генрі Гейтса II та члена ради директорів First Interstate Bank, Pacific Northwest Bell і національної ради USWest, United Way Мері Максвелл Гейтс.

Білл Гейтс навчався в муніципальній початковій школі, а потім - в приватній школі Lakeside School. У 1973 році він вступив до Гарвардського університету на факультет права, але був відрахований в 1975 році через незадовільну успішність та прогули.

Кар'єра.

У 1970 році було засновано перше підприємство Traf-O-Data, в якому працював Білл Гейтс і його однокласники Пол Аллен і Пол Гілберт. Компанія займалася розробкою програми для оптимізації вуличного руху, це була перша успішна програма, продана Біллом Гейтсом уряду за $20 тис. доларів.

У 1971 році фірма Information Sciences запропонувала Біллу і Полу написати програму для складання платіжних відомостей.

У 1972 році Гейтс написав пакет програм з розподілу енергії та безпеки Бонневільської плотини. Оплата склала $30 тис. доларів.

У кінці 1973 року Пол Аллен, друг Білла, отримав місце в Бостонському відділенні 'Ханівел', і Гейтс почав допомагати йому у складанні програм.

У 1974 році компанія MITS створила новий персональний комп'ютер - Аltair 8800, і Білл пропонує для цього комп'ютера зовсім нову мову програмування, пізніше завойовану всім світом - BASIC. Пробний запуск нової мови пройшов успішно і Гейтс отримує в ній роботу.

У 1975 році Гейтс разом з Алленом заснували компанію Micro-Soft, пізніше названу Microsoft Corporation.

У 1979 році компанія IBM запропонувала Біллу створити операційну систему для першого в світі персонального комп'ютера, але Гейтс відмовився, оскільки в нього не було розробок, необхідних для такої роботи. У тому ж році він придбав операційну систему під назвою 86-DOS і запросив до себе на роботу Тіма Паттерсона, її автора. Після значних переробок придбана за $50 тис. операційна система стала відомою як MS-DOS і була запропонована компанією Гейтса для IBM PC.

У вересні 1980 року IBM схвалила проект та уклала з Біллом Гейтсом розгорнуту угоду.

У 1981 році Пол Аллен і Білл Гейтс перетворили Microsoft на корпорацію з виробництва комп'ютерного програмного забезпечення. IBM у тому ж році випускає перший персональний комп'ютер з MS-DOS 1.0 - шістнадцятибітною операційною системою. У програмне забезпечення цього комп'ютера були включені продукти Microsoft - COBOL, BASIC, Pascal.

У 1982 році Білл Гейтс переконав керівників IBM у необхідності початку експансії MS-DOS - пропонувати по ліцензії цю операційну систему іншим виробникам ПК.

У 1983 році в Microsoft створюється комп'ютерна миша - маніпулятор Mouse, що значно полегшує введення даних в ПК з графічним інтерфейсом. Також корпорація представляє новий текстовий редактор спеціально для MS-DOS. У тому ж 1983 році компанія Білла Гейтса представляє Windows.

У 1993 році двадцять п'ять мільйонів людей по всьому світу користуються Windows як зареєстровані користувачі.

У 1998 році корпорацію Microsoft звинувачують у недостойному поводженні з споживачами і конкурентами. Білла Гейтса підозрюють у багатьох фактах, включаючи електронні листи з загрозами. В результаті судового процесу від компанії вимагали значні штрафи, неустойки, а також змінити свій підхід до бізнесу.

14 грудня 2004 року Білл Гейтс став членом ради Berkshire Hathaway - конгломерату, який включає Geico (автострахування), Benjamin Moore (фарби) і Fruit of the Loom (текстиль). Гейтс також є членом ради директорів Icos, біотехнологічної компанії в місті Ботелл.

7 січня 2008 року Білл Гейтс оголосив про свої наміри покласти повноваження керівника корпорації Microsoft в липні 2008 року, переключивши свою діяльність на управління Bill & Melinda Gates Foundation, благодійного фонду, створеного ним і його дружиною для підтримки проектів в галузях охорони здоров'я та освіти.

З 27 червня 2008 року Білл Гейтс передав свої повноваження Стіву Балмеру, генеральному директору Microsoft, але залишився головою ради директорів та найбільшим власником акцій Microsoft - 8,7%. Відхід Гейтса фактично не вплинував на продуктивність корпорації.

Сам Білл Гейтс заснував компанію Bill Gates Company Three ('bgC3'). Її діяльність позиціонується як дослідницька, некомерційна, а згідно з нормативними документами компанія 'bgC3' займається роботами в галузі аналітичних досліджень, надання технологічних послуг та розробкою програмного і апаратного забезпечення.

У жовтні 2013 року за даними Reuters три великих акціонера Microsoft (з долею близько 5%) вимагали відставки Білла Гейтса з поста голови ради директорів корпорації. На той момент частка акцій Гейтса становила 4,5%. У лютому 2014 року Гейтс покинув посаду голови ради директорів.

2 грудня 2015 року разом з Цукербергом заснував фонд Breakthrough Energy Coalition, який закликав привертати приватні інвестиції для пошуку та розробки джерел чистої та альтернативної енергії. Створив ініціативу Mission Innovation, що об'єднує 20 країн, включаючи Великобританію, США, Бразилію, І