Милованов Тимофій

Біографія Тимофія Милованова

Дата рождения: 18.03.1975

Тимофій Сергійович Милованов - екс-міністр економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства України. Український економіст, спеціаліст у галузі макроекономіки та теорії ігор. Доктор філософії (2004), почесний президент Київської школи економіки, професор Піттсбурзького університету (США). Заступник голови Ради Національного банку України (з 2016). Внесення певних змін.

Місце народження. Освіта. Народився 18 березня 1975 року в Києві. Закінчив фізико-математичну школу № 145 у Києві. У 1997 році закінчив Київський політехнічний інститут за спеціальністю "менеджмент".

У 1999 році отримав ступінь магістра економіки в Консорціумі економічних досліджень та освіти (EERC) при Києво-Могилянській академії. В 2001 році отримав ще одну ступінь магістра економіки (M.S.) - в Університеті Вісконсину в Медісоні, і там же в 2004 році отримав ступінь доктора філософії (Ph.D.) з економіки.

Усі пов'язані матеріали:

  • Фукуяма став консультантом створеного Зеленським Нацради з відновлення УкраїниБізнес
  • Баттл навколо банку "Укрпошта": про що сперечалися Смелянський і ДубогризФінанси
  • Верховна Рада призначила Юлію Свіриденко міністром економікиФінанси

Кар'єра. У 2004-2008 роках постдок і молодший професор Боннського університету (Німеччина).

У 2008-2011 роках - асистент-професор Університету штату Пенсильванія (США).

У 2010-2013 роках - лектор Пенсильванського університету (США).

З 2013 року асистент-професор, з 2015 року асоційований професор на постійному контракті Піттсбурзького університету (США).

У 2015 році став членом міжнародної академічної ради Київської школи економіки, у 2016 році в. о. президента Київської школи економіки, нині її почесний президент.

У липні 2016 року постановою Верховної Ради України призначений членом Ради Національного банку України на п'ятирічний термін (він став ним від парламенту, шляхом першого відкритого відбору кандидатів до членів Ради НБУ). З жовтня 2016 року заступник голови Ради Національного банку України.

З 2014 року співзасновник і редактор VoxUkraine, групи українських та зарубіжних економістів, що досліджують публічну політику України.

У 2015-2016 роках заступник редактора Review of Economic Design.

Наукова діяльність. Проводить дослідження в галузі теорії ігор, теорії контрактів та інституціонального дизайну.

Політична діяльність. 29 серпня 2019 року Верховна Рада затвердила новий склад Кабінету Міністрів, Тимофій Милованов призначений міністром економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства України.

4 березня 2020 року Верховна Рада проголосувала за відставку Олексія Гончарука з поста прем'єр-міністра, це викликало відставку усього уряду.

У листопаді 2020 Тимофій Милованов призначений внеспосереднім радником глави Офісу президента Андрія Єрмака.

14 квітня 2021 року Кабінет міністрів призначив Тимофія Милованова виконуючим обов'язки генерального директора ДП 'Національний фонд інвестицій України'.

1 червня 2021 року Тимофія Милованова обрали новим головою наглядової ради Укроборонпрому.

Публікації. Публікувався в міжнародних наукових журналах, таких як Review of Economic Studies, Journal of Economic Theory, American Economic Journal, International Economic Review.

Погляди. Тимофій Милованов - прихильник ліберальної ідеї: у його висловлюваннях часто звучать заклики до мінімізації ролі держави в економіці. 'Якби у мене була політична партія, я б зробив їй гасло: 'Держава нам не потрібна', - розповідав він в інтерв'ю Depo. – Держава поставила себе в таку позицію, що стала нерелевантною. Вона краде, вона непрофесійна, заволодіває всім під себе. Я б плюнув на неї і почав все робити самостійно'.

При цьому Милованов підтримав ініціативу екс-міністра соціальної політики Андрія Реви щодо боротьби з використанням фізичних осіб-підприємців (ФОП) для ухилення від оподаткування. 'Як економіст, я підтримую штрафи для таких компаній. ФОПи створюють нерівні правила гри на ринку, вводять економіку у тінь, роблять неможливим розвиток фінансових ринків', - писав він у своєму facebook.

Рейтинги. У 2014 і 2015 роках був включений до рейтингу кращих українських економістів за версією Forbes Ukraine.

Декларація. Згідно з декларацією Тимофія Милованова за 2018 рік, він разом з батьком володіє двома квартирами в Києві. У власності батька (Сергія Милованова) - автомобіль Chevrolet Aveo моделі 2007 року, у самого Милованова - Volvo C30 2008 року випуску. Майна в США в нього немає.

За рік роботи в Раді НБУ Тимофій Милованов заробив 1,3 млн гривень, за цей же час у Університеті Піттсбурга - 4,3 млн гривень. Зарплата в КШЕ склала 1,8 млн гривень (отримує як науковий співробітник, посада 'почесного президента' не оплачується).