Слим Карлос

Дата народження: 28.01.1940

Карлос Слим Елу - мексиканський бізнесмен ліванського походження, син емігрантів-маронітів з Лівану. Мільярдер, один з найбагатших людей планети.

За даними Forbes, з 2010 по 2013 рік він був найбагатшою людиною у світі. В рейтингу мільярдерів 2016 року Карлос Слим Елу займав друге місце і його фінансовий стан оцінювався в $50 млрд, при цьому він втратив $27 млрд протягом року. Основним активом підприємця є холдингова компанія Grupo Carso, що контролює ряд великих мексиканських компаній.

Місце народження. Освіта. Народився 28 січня 1940 року в Мехіко. П'яте дитя у сім'ї ліванського біженця і дочки успішного ліванського торговця. Його батько, Халіль Салим Хаддад, щоб уникнути призову до османської армії, приїхав у Мексику в 1902 році і змінив ім'я на Хуліан Слим. Прізвище матері - Елу.

Хуліан мав підприємницьку складність і зайнявся бізнесом на новому місці, а пізніше, в 1920 році, він придбав нерухомість в бізнесовій частині Мехіко і відкрив універсам. Йому вдалося створити успішний торгівельний бізнес. У цьому бізнесі почали працювати всі шестеро дітей Хуліана, від яких він вимагав 'преданості, таланту і старанності'. Взамін діти отримували недитячі кишенькові гроші, якими вчилися 'управляти' з першого класу школи. Карлосу пощастило з підприємницьким талантом. З благословенням батька він став займатися біржовим інвестуванням і вже в семнадцять років, оволодівши правилами інвестування, зробив свій перший мільйон.

Карлос, продовжуючи успішно займатися інвестуванням, встигав навчатися на факультеті громадського будівництва у Національному автономному університеті Мексики. На останніх курсах він навіть викладав лінійне програмування і алгебру в інших групах студентів. Після отримання диплому в 1961 році Карлос Слим не став працювати за фахом.

Бізнес. Свою підприємницьку діяльність Карлос Слим починав у сфері роздрібної торгівлі, зробивши акцент на тому, щоб вартість товарів масового попиту була доступною малозабезпеченим мексиканським покупцям. На залишках від батька він у 1980-х роках почав скуповувати розорені компанії в надії на зростання їх вартості в майбутньому. Тоді ж він створив свою холдингову компанію Group Carso, яка отримала назву із поєднання імен Карлоса і його дружини Сумайї.

Зараз його торговельна фірма Carso конкурує з американським гігантом Wal-Mart.

Потім бізнес Карлоса поповнився видобутком руди і вугілля, і сьогодні його корпорація Frisco є одним з лідерів національної гірничодобувної промисловості і хімічної промисловості.

У 1990 році Карлос Слим звернув увагу на сферу телекомунікацій. Він придбав компанію Telefonos de Mexico (Telmex), яка під його керівництвом стала лідером комунікаційної індустрії і провідним постачальником сучасних телекомунікаційних послуг з міжнародним авторитетом.

У 1996 році Group Carso виділили в холдинг Carso Global Telecom, головною задачею якого стало координація організаційно-фінансових і технічних засобів групи Елу. Пізніше до холдингу увійшли Condumex (виробництво телекомунікаційного обладнання) і Prodigy (перший мексиканський провайдер і піонер комерційної веб-діяльності).

У 1999 Карлос Слим вклав $1,5 млрд для забезпечення контролю над кількома американськими компаніями, які експлуатують волоконно-оптичні мережі і центри мобільного зв'язку на Флориді та Пуерто-Рико.

У лютому 2000 року він разом з SBC став співвласником відомого провайдера інтернету Network Access Solutions. Спільний проект з Microsoft дозволив потроїти кількість інтернет-користувачів, що призвело до зростання продажу комп'ютерної техніки.

За освітою інженер, за час своєї діяльності Карлос Слим займав багато важливих посад, був першим президентом Латиноамериканського комітету при Нью-Йоркській фондовій біржі. У 1984 він виступив одним із ініціаторів створення при уряді асоціації провідних промисловців країни 'Свобода підприємництва', спрямованої на проведення часткової денационалізації певного комплексу державних підприємств з метою їх виводу на належний рівень рентабельності і подальшого повного передання у приватну власність.

Він є членом ради директорів компанії Altira Group (колишній Philip Morris), а також займає одну з керівних посад у Alcatel.

Інвестуючи в політику, Карлос Слим забезпечив своєму бізнесу багаторічну підтримку мексиканського уряду.

Незважаючи на те, що Карлос Слим управляє своїми справами через комерційні компанії, загальний контроль над бізнесом здійснює група його близьких і довірених осіб. Перенісши в 1997 операцію на серце, Карлос Слим Елу поступово відходить від справ і передає ініціативу своїм синам, які становлять основу сімейного бізнесу Слим.

Карлос ніколи не ховав, що хоче перетворити свій бізнес на сімейно-клановий. Він залишив на провідних посадах сімейної імперії трьох своїх синів. Посаду голови правління торгово-промислової групи, телекомунікаційного холдингу, його основної компанії Telmex та венчурного підприємства America Telecom займає старший син Елу - Карлос, і його брати, Патрік і Марко Антоніо, очолюють