Ситуація навколо АРМА
Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) потрапило під приціл кримінальних проваджень, пов'язаних із незаконним продажем зброї та зловживаннями з арештованою нерухомістю. В останні місяці АРМА привернула увагу правоохоронних органів через продаж шести одиниць бойової зброї, зокрема гвинтівок, у жовтні та листопаді. Згідно з чинним законодавством, продажем зброї можуть займатися лише ліцензовані магазини. Проте, як зазначив експерт Андрій Потьомкін,
“АРМА мала залучити такий магазин, але АРМА взяла і продала.”Цей випадок може призвести до кримінальних наслідків для агентства.
Проблеми з арештованою нерухомістю
Окрему увагу привертає ситуація навколо будинку, що належить ексміністру Віталію Захарченку. Спеціалізована антикорупційна прокуратура відкрила провадження на початку року щодо його проживання в арештованій нерухомості, яка вже понад чотири роки знаходиться в управлінні АРМА. Потьомкін зазначив:
“Цей будинок понад чотири роки знаходиться в управлінні АРМА. Цей страшенний скандал розгорівся, коли почалася справа Мідас.”
Загалом, АРМА стикається з численними викликами, які вже призвели до серйозних обвинувачень:
- Національне антикорупційне бюро (НАБУ) розслідує маніпуляції в системі Prozorro;
- Офіс Генерального прокурора займається питанням незаконного продажу земельних ділянок;
- Рахункова палата також вказує на провали в інвентаризації, що вказує на системні проблеми в діяльності агентства.
Як підкреслив Потьомкін,
“АРМА за півроку знову перетворилася на чорну діру корупції, де просто спалахують скандали за скандалами.”Ця ситуація викликає занепокоєння та потребує термінового реагування з боку відповідних органів.
Ситуація навколо АРМА відображає глибокі проблеми в управлінні арештованими активами в Україні та може призвести до нових змін у законодавстві та практиці роботи державних структур. В умовах посилення антикорупційних заходів, важливо, щоб відповідні органи вжили заходів для покращення прозорості та підзвітності в діяльності агентства, що може запобігти подібним інцидентам у майбутньому.
Крім того, АРМА стикається з серйозними викликами в управлінні арештованими активами. Як зазначили експерти, агентство не знає, де знаходяться тисячі арештованих об'єктів, що підтверджує розбіжності в цифрах на комітеті. Ця ситуація лише погіршує враження від роботи АРМА та підкреслює необхідність термінових змін у його діяльності.