UA RU EN

Автошлях Київ-Одеса у критичному стані: капремонту не було 20 років

Стан дороги між столицею та півднем країни потребує термінових змін після двох десятиліть без ремонтних робіт.

Стан автошляху М05 "Київ-Одеса"

Автошлях М05 "Київ-Одеса" знаходиться у критичному стані з численними вибоїнами, що значно ускладнює рух автомобілів. Капітального ремонту не проводили близько 20 років, що призвело до серйозних проблем на дорозі. На окремих ділянках вибоїни сягають 30 сантиметрів, що викликає серйозні труднощі для водіїв. Ситуація погіршилася приблизно три тижні тому після періоду суцільної ожеледиці, коли кількість пошкоджених автомобілів різко зросла, особливо в темну пору доби.

Проблеми на автошляху

Проблемні ділянки автошляху М05 розташовані на території Одещини, Кіровоградщини, Черкащини та Київщини. Через вибоїни частина машин втрачає колеса або пробиває шини. Водії повідомляють, що швидкість у 40-50 км/год є максимальною, адже намагатися їхати швидше може призвести до серйозних пошкоджень автомобіля.

“Бувають моменти, що виїжджають на зустрічну, щоб оминути ями, бо переїхати їх неможливо,” - Сергій, водій з понад 30-річним стажем.

Кількість автомобілів на цьому автошляху перевищує 15 тисяч на добу, що ще більше ускладнює ситуацію. Дорожники наразі можуть використовувати лише холодну асфальтобетонну суміш для латання ям. Повномасштабний ремонт із використанням гарячого асфальту планують розпочати після стабільного потепління, орієнтовно з березня, якщо температура підніметься до +10 градусів.

Варто відзначити, що ситуацію на дорозі погіршили рясні опади та різкі перепади температур від дощу до морозів у мінус 10-15 градусів. Через війну галузь роками недофінансована, що також вплинуло на стан автошляху. Прем'єр-міністр Юлія Свериденко доручила профільним відомствам забезпечити готовність до поточного ремонту доріг, проте поки що ситуація залишається складною.

“Колеса просто роззуваються. Машини стоять на дорозі,” - зазначив один із перевізників зерна.

Ситуація з автошляхом М05 "Київ-Одеса" є наслідком тривалої недофінансованості дорожньої інфраструктури, що загострилася в умовах війни. Погіршення стану дороги може призвести до збільшення кількості дорожньо-транспортних пригод, а також негативно вплинути на економіку регіону, адже ця траса є однією з ключових для вантажних перевезень. Своєчасний капітальний ремонт дороги може допомогти поліпшити ситуацію, однак його реалізація залежить від погодних умов та фінансування. Тому важливо, щоб відповідні органи забезпечили необхідні ресурси для відновлення інфраструктури.