UA RU EN

Бронювання через Дію без ВЛК: суд скасував штраф підприємству

Суд ухвалив рішення на користь компанії, скасувавши штраф за порушення щодо бронювання.

Зміни в бронюванні працівників через Дію

Бронювання працівників через Дію згідно з постановою №76 більше не вимагає актуального висновку військово-лікарської комісії (ВЛК). Це рішення стало наслідком судового розгляду, в якому була скасована відповідальність підприємства за бронювання без наявності такого висновку. Єдиною перешкодою для бронювання працівника залишається лише ситуація, коли він перебуває в розшуку з боку територіального центру комплектування (ТЦК).

Нормативні зміни та їх вплив

Згідно з новими нормами, система не перевіряє проходження ВЛК, а висновок ВЛК під час воєнного стану діє протягом року. Працівники, які не проходили комісію більше року, не вважаються порушниками, за умови, що не було офіційного виклику від ТЦК. Обов'язок направити працівника на ВЛК покладено на ТЦК, а не на роботодавця. Без відповідного розпорядження ТЦК, керівники не зобов'язані вживати жодних дій щодо проходження ВЛК.

“Проблема може виникнути лише тоді, коли у працівника є розшук від ТЦК”, — зазначила Тетяна Донець.

Це підкреслює важливість комунікації між підприємствами та ТЦК. Суд двох інстанцій вирішив на користь підприємства з Дніпропетровської області, скасувавши штраф у розмірі 40 800 грн за бронювання працівників без актуальної ВЛК, оскільки закон не передбачає обов'язку контролю строків проходження ВЛК роботодавцями.

Зміни в правилах бронювання працівників відображають адаптацію законодавства до умов воєнного стану в Україні, що дозволяє підприємствам зберігати кадровий потенціал без зайвих бюрократичних бар'єрів. Це також підкреслює необхідність налагодження тісної співпраці між підприємствами та ТЦК для уникнення проблем із законодавством та забезпечення виконання обов'язків щодо військового обліку.