За інформацією з видання Politico, у Європі майже не лишилося варіантів для посилення санкційного тиску на Росію, тому українська влада звертає увагу на дії Сполучених Штатів.
"Найбільш відчутні наслідки для Москви можуть настати в разі введення вторинних санкцій – проти компаній або країн, що співпрацюють з Росією. Проте справжній удар буде завданий саме з боку США. Президент США Дональд Трамп, здається, втримує цю можливість на випадок провалу мирних переговорів, загрожуючи ввести санкції проти Китаю."
Підкреслено, що нові санкції ЄС не передбачають серйозних обмежень на експорт енергоносіїв з Росії в Європу, але будуть націлені на компанії та судна, що функціонують в тіні.