Завершення досудового розслідування щодо домашнього насильства
Слідчі Деснянського управління поліції Києва завершили досудове розслідування щодо 36-річної мешканки, яка вчиняла домашнє насильство над своїм 9-річним сином. Обвинувальний акт скеровано до суду, жінці інкримінують порушення за двома статтями Кримінального кодексу України: домашнє насильство та катування. Зловмисниці загрожує до шести років позбавлення волі.
Систематичне насильство та його викриття
Згідно з інформацією, наданою Головним управлінням Нацполіції Києва, жінка вчиняла систематичне насильство щодо свого сина. Вона:
- зачиняла хлопчика в туалеті, де він був змушений спати;
- обмежувала його у вільному пересуванні;
- змушувала їсти черствий хліб;
- била дитину руками, ременем і шнуром від зарядного пристрою;
- зв’язувала його та навмисно затискала пальці у дверях.
Злочин викрили завдяки педагогам, які помітили травмовану руку хлопчика в школі та повідомили поліцію та соціальні служби. Як повідомляє відділ комунікації поліції Києва,
“травмовану руку хлопчика у школі побачили вчителі та повідомили поліцію та соціальні служби, які вилучили малолітнього з родини.”Дитину вилучили з родини, і наразі він тимчасово проживає у багатодітній родині, де йому надають необхідну підтримку. Життю та здоров'ю хлопчика нічого не загрожує.
Зазначається, що хлопчик раніше скаржився поліцейським на вулиці на насильство з боку матері. Інформацію про домашнє насильство передали до профільної служби, але належного реагування не відбулося. Начальниця районної Служби у справах дітей також отримала підозру, оскільки не організувала оцінку безпеки дитини та не вжила заходів для її вилучення, обмежившись формальним актом. Прес-служба відомства зазначила, що
“зловмисниці загрожує до шести років позбавлення волі.”
Ця справа підкреслює важливість системного підходу в боротьбі з домашнім насильством, а також необхідність оперативного реагування з боку соціальних та правоохоронних органів на сигнали про насильство. Виявлення такого роду злочинів, особливо стосовно дітей, є критично важливим для забезпечення їхньої безпеки та захисту від подальших травм. Проблема домашнього насильства залишається актуальною в Україні, і подібні випадки потребують належного контролю та реагування з боку відповідних структур.
Ця ситуація не є поодинокою, адже раніше в столиці вже зафіксували випадки, коли діти ставали жертвами знущань з боку своїх батьків. Так, керівницю служби у справах дітей підозрюють у бездіяльності, через яку хлопчик зазнавав насильства протягом дев'яти місяців. Це свідчить про серйозні проблеми в системі захисту дітей та необхідність термінових реформ.