Зміна керівництва в КНУКіМ
Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий заявив про необхідність зміни ректора Київського національного університету культури і мистецтв (КНУКіМ) Михайла Поплавського після закінчення його контракту. Поплавський керував університетом понад 30 років, і, за словами Лісового, тривале керівництво однією особою виходить за межі здорової управлінської змінюваності.
У квітні 2023 року Михайло Поплавський публічно висловлював думку про важливість приходу нового керівника до університету. Лісовий підкреслив, що настав час підтвердити ці слова. Міністерство освіти і науки України призначило виконувача обов'язків президента університету Ігоря Комарніцького, який організує відкриті вибори нового керівника.
Проблеми та виклики
Вік Михайла Поплавського становить 76 років. Лісовий також зазначив, що ім'я Поплавського неодноразово згадувалося у зв'язку зі звинуваченнями у харасменті та можливими конфліктами інтересів, зокрема через поєднання керівництва державним університетом і діяльність приватного закладу освіти. Міністр підкреслив, що університет культури має бути прикладом етичних стандартів, а не джерелом дискусій про них. Таким чином, міністерство має на меті провести відкриті та прозорі вибори, позбавлені зовнішніх впливів.
Ця зміна керівництва в КНУКіМ може стати важливим кроком у напрямку підвищення стандартів управління в українській освіті. Відкриті вибори нового ректора сприятимуть залученню свіжих ідей і підходів до розвитку університету, а також можуть покращити довіру до освітніх установ в Україні. Наступний етап, який чекає університет, стане тестом для ідеї прозорості та етичності в управлінні вищими навчальними закладами.