Переговори щодо завершення війни
Переговори щодо завершення війни між Україною, Росією та США продовжуються. Україна очікує конкретних результатів від своїх партнерів і готується до нових зустрічей. За словами президента України Володимира Зеленського, він підтримує постійний контакт з американською стороною. Секретар РНБО України Рустем Умєров доповідав президенту про хід переговорів протягом дня, а Україна сподівається на проведення зустрічей вже наступного тижня.
Ситуація з переговорами
Проте, Кремль вважає, що існує мало шансів на прорив у мирних переговорах з Україною через позицію президента Росії Володимира Путіна. 24 січня в столиці Об'єднаних Арабських Еміратів завершилися перші тристоронні переговори, до яких були залучені делегації України, Росії та США. Ці переговори тривали два дні і стали першим подібним форматом за довгий час, в якому взяли участь дипломати та військові керівники з усіх трьох сторін.
Фокус переговорів полягав у можливих параметрах закінчення війни. Спецпосланець Дональда Трампа Стів Віткофф зустрівся з представником Кремля Кирилом Дмитрієвим у Маямі 31 січня. Володимир Зеленський підкреслив важливість досягнення результатів і продовження зустрічей, зазначивши:
"Важливо, щоб результати були і щоб зустрічі були." - Володимир Зеленський
Ці тристоронні переговори є важливим етапом у дипломатичних зусиллях, спрямованих на вирішення конфлікту, що триває в Україні. Залучення США як посередника може змінити динаміку переговорів і вплинути на позицію Росії, яка, за словами українських officials, не демонструє готовності до компромісу. В умовах продовження військових дій важливо, щоб усі сторони продовжували шукати шляхи до миру, незважаючи на існуючі труднощі та розбіжності у позиціях.