Національне антикорупційне бюро надало пропозиції Кабінету міністрів стосовно уникнення ризиків втрати майна під час переміщення з прифронтових територій.
"НАБУ звернулось до Кабміну із пропозиціями, які допоможуть уникнути втрати дороговартісного державного майна, зокрема шахтного обладнання у прифронтових районах. Розслідування НАБУ і САП справи про хабар у 500 тисяч дол. США, пов’язане з вивезенням гірничого обладнання, виявило низку прогалин у врегулюванні питань релокації. Це створює ризики не лише для майна, а й сприяє корупційним схемам", - зазначили у Бюро.
Щоб захистити державні активи, НАБУ пропонує уряду наступне:
- Оцінити ризики втрати майна.
- Створити реєстри майна, яке потребує релокації.
- Завчасно підготувати маршрути, графіки та ресурси для переміщення.
- Спростити передачу релокованого майна між держпідприємствами.
- Удосконалити законодавство для визначення джерел фінансування та розподілу відповідальності.
"Ці дії допоможуть уникнути втрат через бойові дії чи окупацію. А також попередить корупційні схеми", - наголосили у НАБУ.