Затримання чоловіка у Харкові
У Харкові затримано чоловіка, який напав на військовослужбця ТЦК під час заходів оповіщення, завдавши ножового поранення та застосувавши пневматичну зброю і тренувальні гранати. Подія сталася вранці 6 квітня. Під час роботи мобільної групи Індустріального об'єднаного районного ТЦК та СП невідомий намагався уникнути перевірки документів і почав тікати. У ході втечі чоловік кинув у бік військовослужбця дві тренувальні гранати, а також здійснив два постріли з пневматичного пістолета.
Протягом втечі, зловмисник завдав ножового поранення в ділянку живота одному з військовослужбовців. Постраждалого було доставлено до лікарні, де йому надається необхідна медична допомога. Особу зловмисника було встановлено упродовж трьох годин. Як виявилося, зловмисником є 55-річний чоловік. За даним фактом слідчі відкрили кримінальне провадження за ч. 3 ст. 350 Кримінального кодексу України, санкція якої передбачає позбавлення волі на строк від п'яти до дванадцяти років.
“Подія сталася вранці 6 квітня у місті Харкові. Під час роботи мобільної групи Індустріального об'єднаного районного ТЦК та СП невідомий, намагаючись уникнути перевірки військово-облікових документів, почав тікати,” — зазначили у поліції Харківської області.
Безпека військовослужбовців
Відзначимо, що військовослужбовець ТЦК та СП має право застосувати зброю у разі реального нападу, який становить загрозу його життю. Раніше у Вінниці двоє військовослужбовців Територіального центру комплектування та соціальної підтримки також зазнали ножових поранень від чоловіка, у якого хотіли перевірити документи.
Цей інцидент підкреслює зростаючу тривогу щодо безпеки військовослужбовців, які виконують свої обов'язки під час мобілізаційних заходів. Напади на представників збройних сил, особливо в контексті перевірок документів, можуть свідчити про наявність соціальної напруги та необхідність посилення заходів безпеки. Крім того, подібні випадки можуть вплинути на громадське сприйняття мобілізаційних кампаній у країні і викликати обговорення щодо прав та обов'язків як військовослужбовців, так і цивільних осіб.
Цей інцидент у Харкові викликає занепокоєння щодо безпеки військовослужбовців, які виконують свої обов'язки під час мобілізаційних заходів. Нагадаємо, що нещодавно у Вінниці стався схожий напад на військових ТЦК, де один з військовослужбовців отримав серйозні травми. Деталі того випадку також свідчать про зростаючу загрозу для представників збройних сил.