UA RU EN

Народний депутат звернувся до ДБР: ДАРв перевірять через відпочинок керівників та мільйонні премії

Під час відпочинку топ-керівників виникає занепокоєння щодо витрат бюджетних коштів. Фото: Главком

Звернення Олександра Копиленка до ДБР

Народний депутат Олександр Копиленко звернувся до Державного бюро розслідувань з проханням перевірити спосіб життя високопосадовців Державного агентства відновлення, зокрема Миколи Бойка та Любомира Семанівого, а також розслідувати великі премії, які отримує Мешковський.

15 січня 2026 року Копиленко направив своє звернення до ДБР. У ньому він зазначив, що Микола Бойко перебував на відпочинку з 1 по 3 січня 2026 року в готелі "Тавель" та приватному котеджі у селі Ясіня на Закарпатті. 3 січня 2026 року Бойко також був зафіксований у готелі Redisson, що розташований у Буковелі. У той же день він мав неформальну зустріч у Буковелі з Любомиром Семанівим та представниками бізнес-груп.

Ситуація з високопосадовцями та корупційні схеми

У свою чергу, на початку грудня 2025 року Сергій Сухомлин заявив про наміри Любомира Семанівого піти у відставку. Проте станом на 15 січня 2026 року Семанів все ще продовжує очолювати обласну Службу відновлення. Щодо Мешковського, то він отримує оклад у розмірі 105 тисяч гривень, а також квартальні премії, які досягають 300%.

Копиленко також звернув увагу на те, що на 1 січня 2026 року підрядникам було видано аванси до 100%, однак на той момент лише залито фундаменти нових 60 об'єктів у прифронтових зонах. У середині жовтня 2025 року Сергій Сухомлин повідомив, що рівень готовності об'єктів із найвищим ступенем захисту наблизився до 54%. Депутат вважає, що такі обставини потребують детального розслідування, аби з'ясувати можливі зловживання та корупційні схеми.

Це звернення Копиленка свідчить про зростаючі побоювання щодо прозорості та ефективності витрат бюджетних коштів на відновлення інфраструктури в Україні. У контексті триваючої війни та потреби у швидкому відновленні важливо, щоб ресурси використовувалися ефективно та без корупційних схем. Ситуація навколо високопосадовців Державного агентства відновлення, а також їх премії, викликає занепокоєння в суспільстві та потребує детального аналізу правоохоронних органів. Це може вплинути на довіру до державних інститутів у часи кризи.