Ліквідація наслідків негоди в Україні
Підрозділи Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС) були залучені до ліквідації наслідків негоди, що охопила шість регіонів України. У багатьох областях спостерігалися сильний вітер та дощі, що призвели до численних викликів рятувальникам. Найбільша кількість звернень надійшла з Кіровоградщини, де підрозділи ДСНС здійснили 92 виїзди. Завдяки їхній роботі вдалося розчистити проїжджі частини доріг, прибрати аварійні дерева з житлового сектору та деблокувати пошкоджені автівки.
На щастя, унаслідок негоди загиблих і травмованих не зафіксовано. Однак понад 350 населених пунктів залишаються без електропостачання. Серед областей, мешканці яких стикаються з відключеннями електрики, — Дніпропетровська, Запорізька, Кіровоградська, Закарпатська, Миколаївська, Полтавська, Сумська, Хмельницька, Черкаська, Чернігівська та Київська.
Рятувальники закликають населення: "Під час сильного вітру уникайте перебування під деревами, рекламними щитами та лініями електропередач. У разі небезпеки телефонуйте 101 - ДСНС".
Важливість готовності до стихійних лих
Негода, що охопила значну частину України, підкреслює важливість готовності служб надзвичайних ситуацій до реагування на стихійні лиха. В умовах зміни клімату подібні погодні явища можуть траплятися частіше, тому забезпечення безпеки населення та оперативне відновлення інфраструктури залишаються пріоритетом для державних органів.
Важливо, щоб громадяни дотримувалися рекомендацій рятувальників, аби зменшити ризики під час стихійних лих.
У той час як негода продовжує впливати на багато регіонів України, столицю також не обійшла стороною потужна злива, яка триває вже четвертий день. Ці погодні умови ще раз підкреслюють необхідність готовності до стихійних лих та важливість дотримання рекомендацій рятувальників, щоб убезпечити себе та своїх близьких.