Обстріл Харкова 1 січня 2023 року
1 січня 2023 року російські окупанти знову обстріляли Харків, що призвело до трагічних наслідків. Внаслідок обстрілу постраждав екопарк, де загинули папуги та фазані. За словами Олександра Фельдмана, більшість птахів у парку загинула. Також невідома ситуація з іншими тваринами, зокрема тиграми, про яких наразі немає точної інформації.
Під час обстрілу постраждала 40-річна жінка-волонтерка, яку з вибуховою травмою госпіталізували. Олександр Фельдман повідомив, що поранення волонтерки, на щастя, не є суттєвими. Обстріл стався в новорічну ніч, що додало ще більше жаху до святкової атмосфери.
Наслідки обстрілу
Крім того, наслідки обстрілу відчули і жителі регіону. Пожежі спалахнули в житлових будинках у Чугуївському та Куп'янському районах. Олег Синєгубов підтвердив, що снаряд влучив на території екопарку в передмісті Харкова, що стало причиною значних руйнувань і втрат.
Цей обстріл є частиною триваючого конфлікту в Україні, який продовжує завдавати шкоди не лише інфраструктурі, але й екосистемі регіону. Знищення тварин у екопарку підкреслює гуманітарні втрати, які супроводжують військові дії. Важливо зазначити, що подібні інциденти мають негативний вплив на моральний стан мешканців, які й без того переживають важкі часи під час війни.