Олімпійський призер Михайло Романчук завершив кар'єру плавця: що далі
19 січня 2026 року український плавець Михайло Романчук офіційно оголосив про завершення своєї спортивної кар'єри. Романчук, який здобув срібну та бронзову медалі на Олімпійських іграх 2020 року, вважається титулованим спортсменом в Україні. Його досягнення включають також звання дворазового призера Юнацьких Олімпійських ігор, а також багаторазового призера чемпіонатів світу та Європи. Крім того, Михайло є світовим рекордсменом у плаванні.
Наприкінці 2025 року Романчук був обраний віцепрезидентом Федерації плавання України, що свідчить про його активну участь у розвитку цього виду спорту в країні. Після завершення кар'єри плавця, Михайло планує залишитися в Україні, де, за його словами, відчуває свою важливість і необхідність.
“Було багато пропозицій виїзду за кордон, але я відчуваю, що потрібен тут і я залишусь тут, аби змінити українське плавання на краще,” - зазначив він.
Романчук підкреслив, що плавання було невід'ємною частиною його життя.
“Майже все моє життя було повʼязане з одним словом — 'плавання',” - сказав він.Спорт залишається важливим аспектом його існування, і він планує продовжувати активно займатися ним у новій якості.
“Спорт — був, є і буде в моєму житті,” - додав Михайло Романчук.
Майбутнє українського плавання
Завершення кар'єри Михайла Романчука є важливим етапом не лише в його житті, але й у розвитку українського плавання загалом. Його рішення залишитися в Україні та працювати над покращенням цього виду спорту свідчить про його відданість справі та бажання вплинути на молоде покоління спортсменів. Перехід до нової ролі у Федерації плавання може стати поштовхом для нових ініціатив та програм, що сприятимуть розвитку талантів у плаванні в Україні.